Na sygnaleOpole LubelskieWiadomości

Samochodowy włamywacz zatrzymany przez opolskich kryminalnych

Policja z Opola Lubelskiego poinformowała o zatrzymaniu 44-letniego mieszkańca Ostrowca Świętokrzyskiego, który został schwytany po włamaniu do dwóch samochodów w miejscowości Łopoczno. Samochodowy włamywacz dokonał kradzieży radioodbiornika, dwóch portfeli z dokumentami oraz kart bankomatowych. Funkcjonariusze ujawnili również młotek, który służył jako narzędzie włamywacza do wybijania szyb w samochodach.

Włamanie miało miejsce wczesnym rankiem w ubiegły czwartek przy drodze wojewódzkiej 825. Dyżurny opolskiej jednostki otrzymał zgłoszenie o uszkodzeniu i kradzieży mienia z dwóch zaparkowanych pojazdów. Po przybyciu na miejsce funkcjonariusze ustalili, że szyby zostały rozbite, a złodziej zabrał radioodbiornik, portfele z dokumentami i karty bankomatowe.

Sprawa natychmiast została przejęta przez opolskich kryminalnych, którzy podjęli działania w celu wyjaśnienia incydentu. Dzięki zebranym na miejscu śladom włamania udało się namierzyć podejrzanego – 44-letniego mieszkańca Ostrowca Świętokrzyskiego. Wczoraj został zatrzymany przez policję.

W trakcie przeszukania jego samochodu, funkcjonariusze odkryli skradzione przedmioty oraz młotek, który posłużył włamywaczowi do rozbicia szyb.

44-latek został przewieziony do policyjnego aresztu. Dziś mężczyzna usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem. Podejrzany przyznał się do stawianych zarzutów. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

samochodowy włamywacz
fot. policja

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *