Na sygnalePowiat lubelskiWiadomościZ regionu

Bychawa: Zatrzymał pijanego kierowcę pod lokalem z kebabem

Dzięki zdecydowanej interwencji przechodnia, 62-letni mieszkaniec Bychawy, który usiłował kierować samochodem będąc pod wpływem alkoholu, został zatrzymany. Zdarzenie miało miejsce pod jednym z lokali z kebabem.

W Bychawie, pewien obywatel zauważył nietypowe zachowanie kierującego Oplem. Mężczyzna, który postanowił opuścić lokal z kebabem, wyraźnie miał trudności z utrzymaniem równowagi i… kontrolą pojazdu. Obserwujący sytuację przechodzień nie zastanawiał się długo. Natychmiast zareagował, zabierając kluczyki do auta pijanemu kierowcy. Następnie mężczyzna zawiadomił Policję.

Gdy na miejscu pojawili się funkcjonariusze z bychawskiego posterunku, przeprowadzili badanie trzeźwości 62-letniego kierowcy. Wynik był jednoznaczny – poziom alkoholu w jego organizmie przekraczał 2 promile.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Z dożywotnim zakazem kierowania na koncie i 4 promilami w organizmie wybrał się autem po… alkohol

Teraz sprawca trzeźwieje czekając na oficjalne zarzuty. W związku z incydentem, grozi mu nie tylko znaczna kara finansowa, ale także utrata prawa do kierowania pojazdami, a w najgorszym dla niego wypadku, może  trafić do więzienia nawet na dwa lata.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *