Na sygnalePowiat lubelskiWiadomościZ regionu

Okradał domy pod Lublinem. Jest już w rękach policji

Policjanci zatrzymali włamywacza, który w ostatnim czasie okradał domy na terenie podlubelskich miejscowości. Sprawcą okazał się 57-letni multirecydywista, wielokrotnie notowany za inne tego typu przestępstwa. Mężczyzna usłyszał 4 zarzuty włamania. Dodatkowo odpowie za 2 kradzieże i zniszczenie mienia.

W ostatnich tygodniach doszło do kilku włamań na terenie powiatu lubelskiego. Okradzione zostały dwa domy, budynek gospodarczy i garaż. Łupem włamywacza padały narzędzia oraz różnego rodzaju przedmioty, które można było sprzedać na złomie. Oprócz tego ginęły również rowery.

>>> CZYTAJ RÓWNIEŻ: Europejski Dzień Przeciwdziałania Włamaniom do Domów: Jak zapobiegać włamaniom?

– Nad sprawą pracowali policjanci z komisariatu w Niemcach. W sprawie przesłuchano świadków, którzy mogli widzieć sprawcę oraz wykorzystano psa tropiącego – mówi nadkomisarz Kamil Gołębiowski z policji w Lublinie.

Dzięki zebranym dowodom funkcjonariusze ustalili sprawcę licznych włamań i kradzieży. Okazał się nim 57-letni mężczyzna, już wcześniej notowany za inne podobne przestępstwa przeciwko mieniu. – Mężczyzna okazał się być multirecydywistą. Usłyszał łącznie 7 zarzutów. Odpowie za 4 włamania, dwie kradzieże rowerów oraz zniszczenie mienia. Straty oszacowano na kilka tysięcy złotych – dodaje nadkomisarz Kamil Gołębiowski.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Multirecydywista odpowie za serie włamań i kradzieży

Na wniosek policji i prokuratury 57-latek został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Grozi mu do 15 lat pozbawienia wolności.

2 komentarze do “Okradał domy pod Lublinem. Jest już w rękach policji

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *