Na sygnalePuławyWiadomościZ regionu

Okradali sklepy w Puławach. Teraz posiedzą

49-latek oraz 37-latka z Piotrkowa Trybunalskiego zostali zatrzymani przez puławską policję. Mercedes, którym przyjechali, wypełniony był artykułami spożywczymi, chemicznymi i przemysłowymi. Okazało się, że pochodzą z kradzieży.

Do kradzieży doszło w ubiegłym tygodniu w jednym z supermarketów budowlano – ogrodniczych. Pracownicy ochrony marketu zauważyli na sklepowym monitoringu dwie osoby, które zapełniały wózek artykułami przemysłowymi z ewidentnym zamiarem niepłacenia za spakowane towary. Kilka godzin wcześniej ta sama dwójka została nagrana przez kamery sklepowego monitoringu gdy opuszczały inną placówkę handlową nie płacąc za artykułu spożywcze. Ochroniarze niezwłocznie powiadomili o swoich podejrzeniach policję.

Policjanci, którzy przyjechali na miejsce wylegitymowali kobietę i mężczyznę. Oboje okazali się być mieszkańcami Piotrkowa Trybunalskiego. Kobieta ma 37 lat, mężczyzna 49 – mówi komisarz Ewa Rejn – Kozak z puławskiej policji.

Funkcjonariusze ustalili, że oboje przyjechali Mercedesem, którego zostawili na parkingu przed supermarketem. Podczas przeszukania samochodu okazało się, że jest on wypełniony artykułami spożywczymi, chemicznymi i przemysłowymi. Mieszkańcy Piotrkowa nie potrafili wytłumaczyć pochodzenia bogatej zawartości bagażnika i tylnego siedzenia pojazdu. Wśród przedmiotów znalezione zostały również artykuły skradzione kilka godzin wcześniej w markecie, którego monitoring uwiecznił wizerunek pary złodziei. Wysokość strat oszacowano na ponad tysiąc złotych.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Okradał domy pod Lublinem. Jest już w rękach policji

– 49-latek oraz 37-latka usłyszeli zarzuty kradzieży, przy czym kobieta w warunkach recydywy bowiem była już karana za to samo przestępstwo i odbywała z tego tytułu karę pozbawienia wolności – dodaje komisarz Rejn – Kozak. Sprawa jest rozwojowa.

Mężczyźnie i kobiecie grozi kara odpowiednio do 5 i 7,5 lat pozbawienia wolności. Funkcjonariusze ustalają teraz pochodzenie pozostałych przedmiotów znalezionych w samochodzie.

okradali sklepy w Puławach Mercedes
fot. Policja

Jeden komentarz do “Okradali sklepy w Puławach. Teraz posiedzą

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *