niedziela, 28 czerwca, 2026
Na sygnalePuławyWiadomościZ regionu

Śmiertelnie potrącił 13-latkę na pasach. Miał ponad pół promila

Policjanci z Puław wyjaśniają okoliczności śmiertelnego wypadku, do którego doszło na ul. Dęblińskiej. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący Audi 20-latek, mając w organizmie ponad 0,5 promila alkoholu, potrącił na przejściu 13-letnią rowerzystkę. Nastolatka zginęła na miejscu.

Do tragedii doszło w czwartek, 13 sierpnia, około godziny 14:00 na ul. Dęblińskiej w Puławach. 20-letni kierowca Audi, jadąc od strony ul. Piłsudskiego, potrącił na oznakowanym przejściu dla pieszych 13-letnią rowerzystkę, która wjechała na pasy. Następnie kierowane przez niego auto zderzyło się z prawidłowo jadącym z naprzeciwka Volvo, prowadzonym przez 58-latka.

Pomimo natychmiastowej reanimacji, życia nastolatki nie udało się uratować. Dziewczynka zginęła na miejscu. Zarówno kierowca Audi, jak i Volvo to mieszkańcy gminy Puławy.

Przeprowadzone przez policjantów badanie wykazało, że 20-latek prowadzący Audi miał w organizmie ponad pół promila alkoholu. Kierujący Volvo był trzeźwy.

Na miejscu pracowali policjanci i prokurator. Ciało dziewczynki zostało zabezpieczone do sekcji zwłok. Sprawca został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu, gdzie trzeźwieje. Pobrano mu również krew do dalszych badań.

Śledczy pod nadzorem prokuratury ustalaja teraz szczegółowe okoliczności tego tragicznego wypadku.

Fot. Policja

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *