Na sygnaleRykiWiadomościZ regionu

69-latek zakończył imprezę z nożem w szyi. 33-letni sprawca miał blisko 4 promile

W ubiegłym tygodniu 33-letni mieszkaniec Dęblina podczas suto zakrapianej alkoholem imprezy dwukrotnie ugodził nożem jednego z kompanów. Pokrzywdzony 69-latek z obrażeniami trafił do szpitala. Sprawca miał blisko 4 promile alkoholu we krwi.

We wtorek wieczorem w jednej z altanek w pobliżu ulicy Tysiąclecia na dęblińskim osiedlu Rycice trwała mocno zakrapiana alkoholem biesiada, w które brało udział kliku znajomych.

W pewnym momencie między spożywającymi wysokoprocentowe trunki biesiadnikami doszło do nieporozumienia. Jeden z kompanów, 33-letni mieszkaniec Dęblina, stawał się coraz bardziej agresywny i z niewiadomego powodu ugodził dwukrotnie nożem w szyję swojego znajomego. Pokrzywdzony 69-letni mężczyzna został natychmiast przewieziony do szpitala, gdzie została mu udzielona niezbędna pomoc medyczna. Na szczęście jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

– 33-latek oraz pozostali współbiesiadnicy zostali zatrzymani do wyjaśnienia sprawy. Wszyscy znajdowali się pod znacznym działaniem alkoholu – mówi aspirant sztabowa Agnieszka Marchlak z Policji w Rykach.

W chwili zatrzymania przez policję sprawca napaści miał w organizmie blisko 4 promile alkoholu.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Pobił i okradł nieznajomego. Za rozbój odpowie w warunkach recydywy

– Po wytrzeźwieniu policjanci wykonali z zatrzymanymi czynności procesowe, zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na postawienie 33-latkowi zarzut uszkodzenia ciała – dodaje aspirant sztabowa Agnieszka Marchlak z ryckiej policji.

Za uszkodzenie ciała, zgodnie z kodeksem karnym, mieszkańcowi Dęblina grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

ugodził nożem jednego z kompanów
fot. Policja

2 komentarze do “69-latek zakończył imprezę z nożem w szyi. 33-letni sprawca miał blisko 4 promile

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *