Na sygnaleWiadomościWłodawaZ regionu

Czołowe zderzenie w powiecie włodawskim. Dwie osoby nie żyją

W wyniku zderzenia samochodów, które miało miejsce w miejscowości Sobibór w powiecie włodawskim dwóch mężczyzn poniosło śmierć na miejscu. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierująca Mercedesem zjechała na lewy pas i doprowadziła do czołowego zderzenia z Renault, którym podróżowali mężczyźni w wieku 65 i 74 lat. Obaj byli mieszkańcami Włodawy.

Do wypadku doszło wczoraj w okolicach godziny 17:00 na drodze wojewódzkiej nr 812 relacji Włodawa – Chełm. Pracujący na miejscu policjanci ustalili, że kierująca Mercedesem 58-letnia mieszkanka Lublina zjechała nagle na lewy pas i doprowadziła do czołowego zderzenia z prawidłowo poruszającym się samochodem osobowym marki Renault. – Pojazdem kierował 74-latek, zaś pasażerem był 65 – letni mężczyzna. Niestety, obaj ponieśli śmierć, byli mieszkańcami Włodawy. – informuje nadkomisarz Andrzej Fijołek z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Przeprowadzone badanie na obecność alkoholu w organizmie wykazało, że kierująca Mercedesem 58-latka była trzeźwa w chwili zdarzenia.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Prasa rolnicza wciągnęła 51-latka. Tragiczna śmierć rolnika

– Apelujemy o rozwagę i stosowanie się do przepisów ruchu drogowego. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo wszystkich zależy od bardzo wielu czynników, a nieostrożność, brak rozwagi, niedostosowanie prędkości do panujących warunków, brawura i alkohol to najczęstsze przyczyny wielu tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych – dodaje nadkomisarz Andrzej Fijołek.

Zgodnie z kodeksem karnym, za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym grozi kara do lat 8 pozbawienia wolności.

czołowe zderzenie w Sobiborze
fot. Policja / czołowe zderzenie w miejscowości Sobibór

3 komentarze do “Czołowe zderzenie w powiecie włodawskim. Dwie osoby nie żyją

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *