Na sygnaleRykiWiadomościZ regionu

Daewoo z nietrzeźwymi na pokładzie wylądowało w rowie. Policja ustala kto kierował autem

Wczoraj wieczorem, w miejscowości Stara Dąbia na terenie powiatu ryckiego, doszło zdarzenia drogowego. Z nieznanych przyczyn, samochód marki Daewoo wypadł z trasy i wylądował w przydrożnym rowie. Na miejscu interweniowali policjanci, którzy odkryli, że pasażerowie pojazdu  33-letni mężczyzna, jak i 48-letnia kobieta, byli nietrzeźwi.

Wczoraj, po godzinie 18:00, patrol policji z Ryk został wezwany na miejsce zdarzenia. Jak wynika z wstępnych ustaleń, kierowca Daewoo, stracił panowanie nad pojazdem i zakończył swój rajd w rowie przy rondzie w miejscowości Stara Dąbia. W pobliżu samochodu znajdowali się dwaj pasażerowie, którzy samodzielnie opuścili wcześniej pojazd, 33-letni mieszkaniec powiatu opoczyńskiego oraz 48-letnia mieszkanka powiatu ryckiego.

Żaden z podróżujących nie chciał przyznać się do prowadzenia auta. Oboje byli nietrzeźwi. Jak wykazało badanie alkomatem mężczyzna miał blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie, a kobieta niemal 2,5 promila. Szczęście w nieszczęściu jest takie, że podróżujący Daewoo nie doznali poważniejszych obrażeń w wyniku wypadku.

– Policjanci na miejscu zabezpieczyli ślady które wykażą które z nich prowadziło pojazd, a badanie retrospektywne da odpowiedź na pytanie ile alkoholu w wydychanym powietrzu mieli w trakcie zdarzenia – mówi aspirant sztabowy Agnieszka Marchlak z ryckiej policji.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Motorowerzysta slalomem uciekał przed policją. Był pijany i miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów

Obydwoje zostali zatrzymani. Przebywają teraz w policyjnym areszcie, czekając na wyniki śledztwa, które wykaże, kto faktycznie prowadził pojazd, bo raczej nie był to autopilot.

fot. Policja

2 komentarze do “Daewoo z nietrzeźwymi na pokładzie wylądowało w rowie. Policja ustala kto kierował autem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *