Na sygnaleTomaszów LubelskiWiadomościZ regionu

9-latka kierowała quadem, jej pasażer miał blisko 2,5 promila

Granice ludzkiej nieodpowiedzialności po raz kolejny zostały przekroczone. Tym razem przez 36-latka, który mając blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie jechał jako pasażer quada prowadzonego przez… 9-latkę. Jak się okazało pojazd był niezarejestrowany i nieubezpieczony.

Do zdarzenia doszło w niedzielę, 24 marca, na ul. 29-go Listopada w Tomaszowie Lubelskim. Uwagę przypadkowego świadka zwrócił jadący środkiem jezdni quad, za kierownicą którego siedziało dziecko.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Pijany przyjechał złożyć zawiadomienie, jego wizyta na komendzie nieco się przedłużyła

Ponadto, jak relacjonuje młodszy aspirant Małgorzata Pawłowska z policji w Tomaszowie Lubelskim, pasażer pojazdu jechał bez kasku, a zgłaszający po zatrzymaniu się quada wyczuł od niego woń alkoholu

Policjanci, którzy dotarli na miejsce ustalili, że za kierownicą czterokołowca siedziała 9-latka, a jej pasażer, 36-letni mieszkaniec gminy Rachanie, w organizmie miał blisko 2,5 promila alkoholu. Wyszło również na jaw, że quad, którym podróżowali nie był zarejestrowany i nie miał ważnego ubezpieczenia.

9-latka została przekazana pod opiekę wezwanym na miejsce rodzicom, podobnie jak będący ich własnością pojazd.

>>> CZYTAJ RÓWNIEŻ: Dzieci wychylały się z okna na czwartym piętrze i wołały mamę. Było o włos od tragedii

– Z interwencji została sporządzona dokumentacja, a niedzielna przejażdżka będzie miała swój finał w sądzie – przekazała młodszy aspirant Małgorzata Pawłowska.

fot. pixabay – zdjęcie ilustracyjne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *