LublinWiadomości

Zakończył się nabór projektów do Budżetu Obywatelskiego. Wpłynęło łącznie 216 pomysłów

216 projektów, w tym 133 dzielnicowe i 83 ogólnomiejskie, zostało zgłoszonych do 11. edycji Budżetu Obywatelskiego Lublina. Na realizację wybranych pomysłów Miasto przeznaczy w 2025 roku 14,7 mln zł.

Mieszkańcy Lublina zgłosili łącznie 216 pomysłów w ramach naboru do 11. edycji Budżetu Obywatelskiego. Wśród nich znalazły się zarówno te „droższe”, których realizacja będzie kosztowała nawet milion złotych, obejmujące np. modernizację boiska przy SP nr 24, czy budowę Bike City – miasteczka sportów ekstremalnych na Wieniawie, oraz dzielnicowe dotyczące m.in. budowy oświetlenia, ścieżek rowerowych, czy skwerów w konkretnych dzielnicach.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Aktywny Samorząd. Ruszył nabór wniosków do programu

Nabór projektów, podobnie jak w ubiegłym roku, trwał przez miesiąc – od 14 lutego do 14 marca. Teraz, jak mówi Krzysztof Żuk, prezydent Lublina: – „przed zespołem oceniającym czas intensywnej pracy i weryfikacji wniosków”.

Zgodnie z regulaminem Budżetu Obywatelskiego mieszkańcy mogli wnioskować o realizację projektów dzielnicowych o wartości do 400 tys. zł oraz ogólnomiejskich, wykraczających swoim zasięgiem poza obszar jednej dzielnicy. Te ostatnie zostały podzielone na dwie kategorie: inwestycyjne do wartości 1 mln zł i nieinwestycyjne tzw. „miękkie” do 200 tys. zł.

Obecny etap, czyli weryfikacja i ocena wniosków zajmie mniej więcej trzy miesiące.

– „Projekty zakwalifikowane do głosowania muszą dotyczyć m.in. terenów miejskich i należeć do zadań własnych miasta” – podkreśla prezydent Żuk.

>>> CZYTAJ RÓWNIEŻ: 7. edycja Zielonego Budżetu. Blisko połowa pomysłów znalazła się za burtą

Listę zakwalifikowanych projektów poznamy na początku wakacji. Natomiast głosowanie rozpocznie się 23 września i potrwa do 10 października. Swój głos będzie można oddać na dwa projekty dzielnicowe i dwa ogólnomiejskie.

Pełny wykaz wniosków zgłoszonych do 11. edycji Budżetu Obywatelskiego dostępny jest pod tym linkiem.

fot. Miasto  Lublin

 

Jeden komentarz do “Zakończył się nabór projektów do Budżetu Obywatelskiego. Wpłynęło łącznie 216 pomysłów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *