Na sygnaleTomaszów LubelskiWiadomościZ regionu

Hrebenne. Zerwał polską flagę i wrzucił do rowu. Obywatel Izraela usłyszał już zarzuty

Za publiczne znieważenie polskiej flagi odpowie 39-letni obywatel Izraela. Podczas wczorajszego protestu rolników w miejscowości Hrebenne, mężczyzna zerwał flagę umieszczoną na ciągniku rolniczym jednego z protestujących i wyrzucił do rowu.

Do zdarzenia doszło we wtorek, 20 lutego, podczas protestu rolników w miejscowości Hrebenne.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Zaostrza się strajk rolników. Protestujący blokują drogi i przejścia graniczne (mapa protestu) – aktualizacja!

Podróżujący busem relacji Lwów – Warszawa 39-letni obywatel Izraela po przekroczeniu granicy wysiadł z pojazdu, zerwał flagę znajdującą się na ciągniku rolniczym jednego z protestujących i wyrzucił ją do rowu.

Na tę sytuację od razu zareagowali obecni na miejscu rolnicy oraz mundurowi. 39-latek został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie.

– Podczas trwających czynności procesowych przesłuchaliśmy świadków tego zdarzenia, którzy potwierdzili dotychczasowe ustalenia. Zabezpieczyliśmy również flagę jako dowód w sprawie – poinformowała młodszy aspirant Małgorzata Pawłowska, oficer prasowy tomaszowskiej policji.

>>> CZYTAJ RÓWNIEŻ: Znęcał się nad partnerką. 41-letni obywatel Ukrainy tymczasowo aresztowany

39-letni Izraelczyk usłyszał dzisiaj zarzuty w Prokuraturze Rejonowej w Tomaszowie Lubelskim. Grozi mu kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do roku.

Protestujący rolnicy, na około cztery godziny całkowicie zablokowali wczoraj ruch w pobliżu przejścia granicznego w miejscowości Hrebenne.

2 komentarze do “Hrebenne. Zerwał polską flagę i wrzucił do rowu. Obywatel Izraela usłyszał już zarzuty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *