niedziela, 8 września, 2024
KoszykówkaSport

Polski Cukier Start Lublin – Icon Sea Czarni Słupsk. Piąta domowa porażka czerwono-czarnych

W meczu 27. kolejki obecnego sezonu Polski Cukier Start Lublin przegrał u siebie z Icon Sea Czarnymi Słupsk 77:86. Niewątpliwym bohaterem spotkania został były kapitan czerwono-czarnych Mateusz Dziemba, który dla przyjezdnych zdobył aż 27 punktów.

Początkowe minuty spotkania należały do podopiecznych Artura Gronka, którzy rywalizację na lubelskim parkiecie rozpoczęli od sześciopunktowego prowadzenia. Jednak sytuacja dość szybko zaczęła się odwracać, głównie dzięki aktywności byłego kapitana Startu, który w pierwszej odsłonie zdobył aż dziesięć oczek. Ostatecznie po pierwszej kwarcie goście prowadzili aż 27:17.

Druga partia zaczęła się od powiększania przewagi przez Czarnych Słupsk. Jednak dzięki przebudzeniu gospodarzy, m.in. za sprawą Gabricia na przerwę podopieczni trenera Artura Gronka schodzili do szatni przegrywając już tylko 39:43.

Zaraz po zmianie stron lubelski lubelski zespół kilkukrotnie zbliżył się punktowo do przyjezdnych, najpierw za sprawą „trójki” Garbicia a potem Szymkiewicza który doprowadził do remisu 53:53. Mimo to słupszczanie kończyli trzecią partię sześciopunktowym prowadzeniem (63:57).

Ostatnia ćwiartka zdecydowanie należała do Czarnych, którzy w pewnym momencie powiększyli przewagę do 13 punktów, by ostatecznie wygrać w hali Globus 86:77. Tym samym Jabril Durham i spółka zanotowali piątą domową przegraną w rozgrywkach i dwunastą w obecnej kampanii ORLEN Basket Ligi.

Do końca zasadniczej części sezonu pozostały trzy kolejki. Następna konfrontacja czeka lubelskich koszykarzy, którzy musza być teraz czujni w walce o play-off’y, 13 kwietnia. Zmierzą się wówczas w hali Globus z PGE Spójnią Stargard.

Polski Cukier Start Lublin – Icon Sea Czarni Słupsk 77:86 (17:27, 22:16, 18:20, 20:23)

Polski Cukier Start Lublin: O’Reilly 16, Durham 12, Gabrić 12, Szymkiewicz 12, Benson 11, Karolak 8, Wade 2, Put 2, Pelczar 2, Szymański

Icon Sea Czarni Słupsk: Dziemba 27, Griciunas 16, Teague 14, Kohs 12, Caffey 9, Wójcik 4, Jankowski 2, Tomczak 2, Leończyk