piątek, 18 października, 2024
Piłka nożnaSport

Motor remisuje u siebie z Arką Gdynia 2:2

Mimo, że w meczu 27. kolejki Fortuna 1. Ligi to lider tabeli dwukrotnie musiał gonić wynik, ostatecznie gospodarze zremisowali na Arenie Lublin z Arką Gdynia 2:2.

Pierwsze minuty to mocne otwarcie ze strony żółto-biało-niebieskich, którzy kilkukrotnie odebrali futbolówkę gościom i dzięki temu tworzyli zagrożenie pod bramką Pawła Lenarcika. W 7. minucie z pierwszej piłki pograli Samuel Mráz z Marcelem Gąsiorem, którego prostopadłe podanie trafiło do wychodzącego na czystą pozycję Bartosza Wolskiego. Pomocnik Motorou w sytuacji sam na sam zachował zimną krew i otworzył wynik spotkania.

Goście odpowiedzieli w 14. minucie. Prostopadłe podanie od Janusza Gola wykorzystał pewnym strzałem po ziemi Karol Czubak. Po wyrównaniu mecz był dalej bardzo dynamiczny i toczony w szybkim tempie. Dla Motorowców próbował ponownie Bartosz Wolski po podaniu od Mráza, ale trafił prosto w bramkarza. W 29. minucie po dośrodkowaniu z lewego sektora Dawid Gojny w walce o górną piłkę uderzył łokciem Michała Króla i sędzia Stefański wskazał na jedenasty metr. Karnego pewnie wykorzystał nasz kapitan, Piotr Ceglarz.

Arka próbowała odpowiedzieć i szukała swoich okazji, ale za każdym razem dobrze zachowywał się Kacper Rosa lub obrońcy żółto-biało-niebieskich. W pierwszej połowie wynik już się nie zmienił, a początek drugiej części gry toczył się głównie w środku pola. Arka dłużej utrzymywała się przy piłce i w 62. minucie udało jej się wyrównać. Hubert Adamczyk mocnym strzałem z dystansu pokonał bramkarza Motoru.

Goście chcieli pójść za ciosem i byli tego bliscy, ale w dobrej sytuacji wyraźnie pomylił się Czubak. W końcówce blisko szczęścia był Piotr Ceglarz, który zaskoczył próbą strzału z rzutu rożnego. Ostatecznie wynik jednak się nie zmienił i zespoły podzieliły się punktami.

Motor Lublin – Arka Gdynia 2:2

Bramki: 1:0 Bartosz Wolski 7’, 1:1 Karol Czubak 14’, 2:1 Piotr Ceglarz 31’ k., 2:2 Hubert Adamczyk 62’

Motor Lublin: Kacper Rosa – Paweł Stolarski (65’ Jakub Lis), Kamil Kruk, Arkadiusz Najemski (68’ Sebastian Rudol), Krystian Palacz – Kacper Wełniak (68’ Kamil Wojtkowski), Marcel Gąsior (65’ Mathieu Scalet), Bartosz Wolski – Michał Król (80’ Mariusz Rybicki), Samuel Mráz, Piotr Ceglarz

Arka Gdynia: Paweł Lenarcik – Przemysław Stolc, Michał Marcjanik, Martin Dobrotka, Dawid Gojny – Allassane Sidibe (68’ Tornike Gaprindashvili), Janusz Gol, Sebastian Milewski (22’ Hubert Adamczyk) – Kacper Skóra (68’ Kasjan Lipkowski), Karol Czubak, Olaf Kobacki (90’ Abdallah Hafez)

Żółte kartki: Gojny, Adamczyk, Lipkowski, Dobrotka