niedziela, 8 września, 2024
SiatkówkaSport

W inauguracyjnym spotkaniu drugiej rundy rozgrywek PlusLigi, Siatkarze Bogdanki LUK Lublin, odnieśli swoje dziesiąte zwycięstwo w sezonie 2023/24, pewnie pokonując w trzech setach drużynę Cerrad Enea Czarni Radom.

W piątkowym spotkaniu LUK Lublin zaprezentował swoją dominację na boisku, zdobywając cenne punkty w starciu z radomianami. Przed rozpoczęciem meczu lubelski zespół zajmował szóstą pozycję w tabeli, podczas gdy rywale z Radomia byli na miejscu dwunastym.

Pierwsza partia meczu rozpoczęła się z lekką przewagą gospodarzy (5:3), ale ta sytuacja nie utrzymała się długo. LUK Lublin, dzięki znakomitej grze, szybko przejął inicjatywę, uzyskując przewagę pięciu punktów (8:3). Wyjątkowo skuteczny w pierwszym secie był Damian Schulz, którego ataki przyczyniły się do powiększenia przewagi lublinian do siedmiu punktów (14:7). Mimo późniejszego ożywienia gospodarzy, którzy zbliżyli się na punkt (23:24), Schulz ponownie udowodnił swoją wartość, kończąc seta skutecznym atakiem.

W drugim secie żółto-czarni kontynuowali swój marsz po zwycięstwo, szybko uzyskując przewagę (8:4). Radomianie próbowali jeszcze nawiązać walkę (15:16), ale po bloku Marcina Komendy LUK ponownie odskoczył, ostatecznie wygrywając seta 25:22.

Pierwsza część trzeciej odsłony meczu była bardzo wyrównana. Jednak ostatecznie to LUK Lublin przejął inicjatywę i dzięki skutecznym blokom i atakom, między innymi Marcina Kani i Damiana Schulza, uzyskał przewagę (21:17). W dramatycznej końcówce, mimo zbliżenia się rywali (23:24), Schulz ponownie zademonstrował swoje umiejętności, przypieczętowując zwycięstwo lublinian.

To dziesiąta wygrana żółto-czarnych w sezonie 2023/24.

Enea Czarni Radom – Bogdanka LUK Lublin 0:3 (23:25, 22:25, 23:25)

Czarni Radom: Ostrowski 2, Hofer 7, Buszek 2, Todorovic 2, Meljanac 9, Rajsner 6, Maciej Nowakowski (libero) oraz Formela 13, Gomółka 9, Smoliński 3, Gniecki 2. Trener: Waldo Kantor

LUK Lublin: Komenda 2, Kania 7, Ferreira 11, Brand, Schulz 19, Hudzik 7, Hoss (libero) oraz Krysiak, Malinowski, Wachnik 8. Trener: Massimo Botti

MVP: Damian Schulz (Bogdanka LUK Lublin)

2 komentarze do “Bogdanka LUK Lublin z impetem rozpoczęła drugą rundę rozgrywek, wygrywając do zera w Radomiu