SiatkówkaSport

Kewin Sasak nowym atakującym Bogdanki LUK Lublin

Na prawej flance Bogdanki LUK Lublin w przyszłym sezonie zagra Kewin Sasak. Niewielu siatkarzy miało tak duży wpływ na dorobek swoich drużyn jak on. Dość powiedzieć, że nowy atakujący lubelskiego zespołu, zdobył w sezonie 2023/24 dla swojego poprzedniego pracodawcy aż 541 punktów.

Ilekroć odrywa się od parkietu, tyle razy zapowiada spustoszenie w szeregach rywali. Kewin Sasak, bo o nim mowa stanął na podium najlepiej punktujących i atakujących poprzedniego sezonu PlusLigi. Zanotował przy tym 26 asów serwisowych i skutecznie skończył blisko połowę akcji. Do tego 46 razy powstrzymywał rywali blokiem.

Mierzący 208 cm wzrostu 27-latek swoją seniorską karierę rozpoczynał w klubie BAS Białystok. Potem reprezentował barwy Ślepska Suwałk a od 2018 do 2022 Trefla Gdańsk. W sezonie 2022/23 występował w VK CEZ Karlovarsko, z którym wywalczył superpuchar Czech. Poprzedni sezon ponownie spędził na wybrzeżu, a od nowego zobaczymy go w żółto-czarnej koszulce.

– Kewin to unikalne połączenie imponujących warunków fizycznych, świetnej motoryki i mądrości. W jego charakterystyce zamyka się receptura na doskonałego atakującego – tak mówi o nowym nabytku prezes Bogdanki LUK Lublin, Krzysztof Skubiszewski.

Sam zainteresowany zapowiada determinację w walce o najwyższe cele w barwach lubelskiego klubu.

fot. facebook – PlusLiga

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *