ImprezyKultura

Leśna odyseja z okazji Dnia Seniora w CSK

Leśny Dzień Seniora w Centrum Spotkania Kultur to więcej niż tylko warsztaty. To podróż do korzeni, zapachów i magii. Odłóż laskę, chwytaj różdżkę!

1 października 2023 roku Centrum Spotkania Kultur otwiera swoje podwoje dla doświadczonej generacji. W harmonogramie? Zaczarowany świat natury, nostalgiczne pieśni i praktyczne umiejętności. Program jest bogaty i zaplanowany tak, by każdy znalazł coś dla siebie.

Dzień Seniora w CSK odbędzie się w kontekście Międzynarodowego Dnia Osób Starszych, ustanowionego przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 1990 roku. To święto stworzone z myślą o starszym pokoleniu, więc jakże by mogło zabraknąć śpiewu, tańca i mądrości przekazywanej przez lata?

Program Imprezy:

– Rozpoczęcie o godz. 13:30 – otwierające dyskusje o tajemnicach natury, tradycji i muzyki.

– Czary i Mary (13:30-15:30) – magiczne zajęcia ukierunkowane na wykorzystanie potęgi natury i zrozumienie dawnych wierzeń.

– Pieśni na Jesienne Wieczory (15:30-16:30) – wspólne śpiewanie utworów, które w sercu każdego seniora budzą wspomnienia.

– Zielona Chemia (16:30-18:30) – warsztaty, na których nauczysz się tworzyć ekologiczne środki czystości: od naturalnych odświeżaczy po własnoręcznie zrobione mydła i balsamy.

Co więcej? Na koniec tego intensywnego dnia, uczestnicy będą mogli delektować się leśnymi przysmakami. Wstęp na wydarzenie jest wolny, ale z racji ograniczonej ilości miejsc, wejściówki są do odebrania w kasie CSK.

>>> CZYTAJ RÓWNIEŻ: Festiwal Kultury Pszczelarskiej w Lublinie i Pszczelej Woli (program)

Dodatkowo, dla seniorów w wieku 60+ wejście na wystawę „Barbara Falender. Przez dotyk” w dniach 30 września i 1 października będzie bezpłatne. Z kolei od 29 września do 1 października przewidziano zniżki dla seniorów na wydawnictwa w Sklepiku Kulturalnym CSK.

Leśny Dzień Seniora w CSK
fot. materiały organizatora | Leśny Dzień Seniora w CSK

Jeden komentarz do “Leśna odyseja z okazji Dnia Seniora w CSK

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *