KulturaMuzyka

Niedzielna potańcówka w skansenie, czyli muzyczna podróż do czasów międzywojennych

W nadchodzącą niedzielę miłośnicy muzyki i tańca będą mieli okazję przenieść się w czasie do międzywojennych miasteczek. Potańcówka w skansenie to nie tylko taniec, ale też prawdziwa lekcja historii w otoczeniu lubelskich zabytków.

Muzyka lat międzywojennych, która była wówczas niezwykle popularna, znów rozbrzmi w otoczeniu zabytków skansenu w Lublinie. Potańcówka, już po raz trzeci w tym sezonie, przyciągnie tych, którzy chcą na chwilę zanurzyć się w klimacie dawnych lat i posłuchać piosenek, które dla wielu są już zapomniane.

Nie będzie to jednak zwykła potańcówka. Maciejowa Kapela, znana z wykonywania szlagierów miejskiego folkloru z okresu międzywojennego, zapewni gościom niezapomnianą zabawę. W trakcie występów zespół przeniesie słuchaczy w atmosferę przedwojennych ulic, gdzie królowały tanga, ballady i fokstroty.

Dla uczestników przygotowano także specjalną strefę, w której będzie można zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie oraz karczmę, która zaoferuje orzeźwiające napoje i tradycyjne przysmaki.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Wyjątkowy koncert plenerowy w Lublinie w hołdzie Wojsku Polskiemu

Bilety na wydarzenie dostępne są w cenie 25 zł za bilet normalny oraz 15 zł za bilet ulgowy. Potańcówka rozpocznie się o godzinie 19:15 w niedzielę, 20 sierpnia, i potrwa do północy. Wejście do Muzeum możliwe będzie od godziny 19:00 do 22:00 lub do momentu wyczerpania dostępnych miejsc.

fot. materiały organizatora

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *