KulturaTeatr

Teatralno-taneczny marzec w Centrum Kultury w Lublinie

Przed nami intensywny, teatralno-taneczny miesiąc w lubelskim Centrum Kultury. W programie znalazło się 10 tytułów, w tym taneczna premiera i nowa odsłona spektaklu dla dzieci.

Marzec Centrum Kultury w Lublinie rozpoczęło od premiery tanecznej z udziałem białoruskich artystów. „Zaklinanie słońca” to wizualno-dźwiękowa opowieść o relacjach międzyludzkich, łącząca w sobie ruch, tradycyjne pieśni, współczesną muzykę i multimedialne obrazy.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Piwnice Centrum Kultury w Lublinie już otwarte. Przebudowa zabytkowego podziemia kosztowała blisko 7,7 mln zł

Po grudniowej premierze na scenę CK wracają też spektakle Sceny InVitro z cyklu Dekalog Teatralny. „Hańba” i „Pod lodem” to inspirowane przykazaniami historie, ze znakomitą obsadą i scenariuszami Artura Pałygi.

Do niezwykłego świata swoich spektakli zaprasza także neTTheatre. Porywającą scenografię połączoną z muzyką na żywo zobaczymy w „Rycie przejścia” i sztuce „Kilka słów tylko do Ciebie, które powtarzam bez końca”. Warto obejrzeć oba spektakle, gdyż łączą je wspólne wątki tematyczne.

Muzyka grana na żywo to także ważna część „KONGRESU FUTUROLOGICZNEGO” Teatru Czytelni Dramatu. To sztuka na podstawie prozy Stanisława Lema, którą twórcy odczytują na nowo, przez pryzmat współczesnego świata.

>>> CZYTAJ RÓWNIEŻ: Umberto Eco i biblioteka świata

Sporą dawkę humoru zapewni z kolei Teatr Seniora ze swoim „Fredro RoCK” oraz kolejna odsłona Sceny Komedii. Natomiast młodsi widzowie wyruszą w podróż po świecie wyobraźni razem z bohaterami spektakli „Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek” oraz „O czym marzą kulki”.

Pełny repertuar na stronie ck.lublin.pl. Bilety dostępne w kasie CK oraz online.

fot. materiały prasowe

2 komentarze do “Teatralno-taneczny marzec w Centrum Kultury w Lublinie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *