LublinNa sygnale

Potrącił busem 84-latka i uciekł. Usłyszał już zarzuty

Policjanci zatrzymali 28-latka, który cofając busem, potrącił 84-letniego mieszkańca Lublina i uciekł z miejsca zdarzenia. Senior z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Podejrzany usłyszał już zarzuty i został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

Zgłoszenie o wypadku, do którego doszło przy ulicy Koncertowej w Lublinie policjanci otrzymali w ubiegłą środę, 28 lutego.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Potrącił 12-latkę na pasach „bo oślepiło go słońce”. Dziewczynka z obrażeniami trafiła do szpitala (wideo)

Kierujący busem, podczas wykonywania manewru cofania, potrącił przechodzącego za pojazdem starszego mężczyznę. Sprawca, po zdarzeniu wysiadł z pojazdu, by sprawdzić co się stało. Następnie wsiadł do Forda i odjechał.

Poszkodowany 84-latek z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala.

– Pracujący nad sprawą policjanci dokładnie zbadali miejsce wypadku. Na podstawie wykonanych ustaleń wpadli na trop sprawcy. 28-latek został zatrzymany już kolejnego dnia. Jak się okazało, pojazd, którym jechał, był kompletnie niesprawny – przekazał nadkomisarz Kamil Gołębiowski, oficer prasowy policji w Lublinie.

>>> CZYTAJ RÓWNIEŻ: Tragiczne potrącenie w Janowie Podlaskim. Nie żyje 72-letni rowerzysta

28-letni mieszkaniec powiatu lubelskiego usłyszał już zarzuty spowodowania wypadku drogowego i ucieczki z miejsca zdarzenia.

Mężczyzna na wniosek policjantów i prokuratora został przez sąd tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Grozi mu do 6 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *