LublinNa sygnaleWiadomości

Lubelscy celnicy przejęli ponad 5 tys. paczek nielegalnych papierosów

5 tysięcy paczek papierosów bez akcyzy ujawnili funkcjonariusze lubelskiej Służby Celno-Skarbowej prowadzący działania kontrolne na terenie Lublina. Papierosy znajdowały się części ładunkowej zatrzymanego do kontroli Peugeota.

W tym tygodniu na terenie Lublina funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej zatrzymali do kontroli samochód marki Peugeot. W trakcie prowadzonych czynności ich uwagę przykuł towar znajdujący w części ładunkowej pojazdu. Szybko wyszło na jaw, że samochodem przewożona jest nielegalna kontrabanda.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Lubelska Policja rozbiła grupę przestępczą zajmującą się produkcją papierosów. 10 osób zatrzymanych

– Na paczkach widniały napisy w języku angielskim. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że papierosy zostały prawdopodobnie wyprodukowane w nielegalnej fabryce i miały trafić na rynek brytyjski – przekazał rzecznik lubelskiej Izby Administracji Skarbowej.

Kierujący pojazdem mieszkaniec Rzeszowa został zatrzymany. Jako dowód w sprawie zajęto również jego samochód.

Do podobnego odkrycia doszło w Oddziale Celnym w Terespolu, gdzie funkcjonariusze trafili na nielegalne wyroby tytoniowe. Kontrabanda, łącznie 300 paczek papierosów, ukryta była w wentylatorze chłodzenia silnika trakcyjnego pociągu towarowego.

>>> CZYTAJ RÓWNIEŻ: Tytoń i 140 tysięcy sztuk papierosów przejętych przez lubelską policję

– Do próby przemytu przyznał się maszynista. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym w kwocie 7,9 tys. zł – potwierdza rzecznik lubelskiej IAS.

Nielegalny towar trafi teraz do zniszczenia.

Lubelscy celnicy przejęli ponad 5 tys. paczek nielegalnych papierosów
fot. IAS w Lublinie

2 komentarze do “Lubelscy celnicy przejęli ponad 5 tys. paczek nielegalnych papierosów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *