LublinWiadomości

Plac Litewski zaświeci się w trzech kolorach. Data nie jest przypadkowa

Na różowo, niebiesko i zielono zaświecą się w czwartek, 29 lutego, iluminacje na Placu Litewskim w Lublinie. Miasto włącza się w ten sposób w obchody Światowego Dnia Chorób Rzadkich.

„Baobab”, kasztanowce wzdłuż budynku poczty oraz fontanny multimedialne będą podświetlone w trzech kolorach (różowym, niebieskim i zielonym) w czwartek, 29 lutego, od godz. 18.00 do północy.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Światowy Dzień Walki z Depresją. Lublin zaświeci się na niebiesko w ramach kampanii „Żałoba 146 rodzin”

– W ten sposób Miasto Lublin włącza się w obchody Światowego Dnia Chorób Rzadkich, nieprzypadkowo obchodzonego w ostatni dzień lutego, czyli najrzadszy dzień w roku – wyjaśnia Monika Głazik z biura prasowego lubelskiego Ratusza.

Celem obchodzonego 28 lub 29 lutego Światowego Dnia Chorób Rzadkich jest zwrócenie uwagi na temat chorób niezbyt często spotykanych, czyli takich których występowanie nie przekracza pięciu chorych na 10 tysięcy mieszkańców.

Wszystkie choroby tzw. rzadkie mają poważny przebieg, są przewlekłe i często zagrażają życiu. Takich jednostek chorobowych zidentyfikowano jak dotąd ponad sześć tysięcy, dlatego razem stanowią poważny problem społeczny, dotykający nawet 300 milionów ludzi na świecie.

>>> CZYTAJ RÓWNIEŻ: Osteoporoza to problem ponad 2 mln Polaków, głównie kobiet. Może prowadzić do ciężkiego kalectwa i śmierci, ale w Polsce wciąż jest lekceważona

Podświetlenie Placu Litewskiego to inicjatywa Kliniki Neurologii Dziecięcej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.

fot. Miasto Lublin

Jeden komentarz do “Plac Litewski zaświeci się w trzech kolorach. Data nie jest przypadkowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *