LubelskieNa sygnaleWiadomościZ regionu

Nielegalny hazard na Lubelszczyźnie. Służby zabezpieczyły 30 automatów do gier

30 automatów do gier hazardowych zabezpieczyli policjanci KWP w Lublinie działający wspólnie z funkcjonariuszami służby celno – skarbowej. W wyniku akcji przeprowadzonej na terenie kilku miejscowości w woj. lubelskim, zatrzymano siedem osób w tym głównego organizatora, który odpowie za kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą. W trakcie prowadzonych kontroli funkcjonariusze zabezpieczyli także pieniądze w różnych walutach o wartości ok. 145 tys. zł.

Wspólne działania kryminalnych z KWP w Lublinie oraz funkcjonariuszy Lubelskiego Urzędu Celno – Skarbowego w Białej Podlaskiej zostały przeprowadzone na terenie pięciu miejscowości woj. lubelskiego. Punkty, w których prowadzony był nielegalny hazard znajdowały się w Dęblinie, Puławach, Rykach, Stężycy i Prażmowie. Mundurowi zabezpieczyli łącznie 30 automatów do gier oraz pieniądze w walucie polskiej i obcej o równowartości ok. 145 tys. złotych.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Nielegalny hazard w Puławach. Służby zabezpieczyły pięć automatów do gier

– Funkcjonariusze zatrzymali siedem osób w tym głównego organizatora 36-letniego mieszkańca Dęblina – przekazał nadkomisarz Andrzej Fijołek, rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie.

Trzy z zatrzymanych kobiet usłyszały zarzuty prowadzenia gier hazardowych za co grozi do 3 lat więzienia.

Nielegalny hazard na Lubelszczyźnie. Służby zabezpieczyły 30 automatów do gier
fot. Policja

Pozostali zatrzymani, 30-latek oraz dwie kobiety w wieku 48 i 54 lat, usłyszeli zarzut dotyczący udziału w zorganizowanej grupie przestępczej i czepianiu korzyści z prowadzenia gier hazardowych co jest zagrożone karą do 8 lat pozbawienia wolności.

Z kolei 36-latkowi, który odpowie za kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą, grozi nawet do 15 lat więzienia. Zarówno on jak i 48-latka podejrzana o udział w grupie przestępczej zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące.

>>> CZYTAJ RÓWNIEŻ: Lubelscy celnicy przejęli ponad 5 tys. paczek nielegalnych papierosów

Jak poinformował nadkomisarz Andrzej Fijołek, sprawa prowadzona jest pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Rykach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *