KulturaWydarzenia

Centrum Kultury w Lublinie zaprasza na Rodzinny Dzień Dziecka 

Przed nami ważne, piękne i radosne święto. Każdy z nas kiedyś na nie czekał i na niespodzianki, które ze sobą niesie. Z okazji wypadającego jak co roku 1 czerwca Dnia Dziecka, Centrum Kultury w Lublinie przygotowało kilka propozycji dla najmłodszych.

Do Wirydarza Centrum Kultury powraca znana i lubiana przez dzieci instalacja sensoryczna – „Dzieciokąt”. Najmłodsi znajdą tam kolorowe i pachnące elementy do układania, przesypywania i ugniatania. Wszystko w wersji naturalnej i zachęcającej do zabawy.

Nie zabraknie też oczywiście „Bajkoczytania na drugie śniadanie!”. Dariusz Jeż przedstawi dzieciom bohaterów wybranych książek, a ma w tym temacie duże doświadczenie: bywał już zarówno Niedźwiadkiem, jak i Aniołkiem.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Ulicami Lublina przejdzie Bajkowy Korowód. Rusza druga edycja Festiwalu Alfabet

W ramach Kina Sztuczki zobaczymy nagradzaną animację „Pies i robot” hiszpańskiego reżysera Pablo Bergera. Głównym bohaterem filmu jest mieszkający w Nowym Jorku Pies, który ma dość samotności. Ulega słodkiej obietnicy telewizyjnej reklamy i niebawem jego życie nabiera barw dzięki dziecięcej ciekawości nowego przyjaciela – Robota.

Zainspirowani filmem młodzi widzowie będą mogli wziąć udział również w warsztatach kreatywnych „Mój kumpel robot”. Podczas zajęć dzieci wykonają prototyp własnego robota, używając materiałów z odzysku, takich jak śrubki, klocki czy sprężynki. Warsztaty będą też dla uczestników okazją do zastanowienia się, czy można kolegować się ze sztuczną inteligencją i w czym nie dorównuje to relacjom międzyludzkim.

Program (1 czerwca):

– godz. 10:00-18:00 – Otwarcie Dzieciokątu – outdoorowej instalacji sensorycznej (od 3 lat) – Wirydarz CK – wstęp wolny

– godz. 11:00 – Bajkoczytanie na drugie śniadanie – bajki dzieciom czyta Dariusz Jeż – Wirydarz CK – wstęp wolny

– godz. 11:00 – Kino Sztuczka: „Pies i robot” – reż. Pablo Berger (od 9 lat) – Kino CK – 10 zł

– godz. 13:00 – Mój kumpel robot – warsztat kreatywny (od 7 lat) – Wirydarz CK – wstęp wolny – obowiązują zapisy

fot. materiały prasowe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *