KulturaWydarzenia

„Jesus Christ Superstar” ponownie na deskach Sali Operowej

Po owacyjnym przyjęciu premiery, Opera Lubelska zaprasza na dodatkowy spektakl „Jesus Christ Superstar”, który odbędzie się w Poniedziałek Wielkanocny, 1 kwietnia. Ta najsłynniejsza na świecie rock opera, to hipisowska wersja Ewangelii, historia ostatnich dni życia Jezusa Chrystusa opowiedziana oczami jego zwolenników i przeciwników.

Lubelska premiera legendarnego musicalu „Jesus Christ Superstar” odbyła się w ostatni weekend na deskach Sali Operowej CSK. Zarówno krytycy, jak i publiczność przyjęli ją z dużym entuzjazmem, zachwycając się zarówno formą interpretacji, jak i umiejętnościami wokalnymi i choreograficznymi wykonawców.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Jubileuszowy koncert Lubelskiej Federacji Bardów

– Wychodząc naprzeciw prośbom naszej publiczności, postanowiliśmy pokazać ten spektakl w okresie Świąt Wielkiej Nocy raz jeszcze. Wspaniała muzyka, poetycka scenografia i pełna symboli inscenizacja niosą niezwykły ładunek emocjonalny, nie pozostawiają widza obojętnym. Tym bardziej w imieniu swoim i artystów Opery Lubelskiej zapraszam Państwa do udziału w tym wyjątkowym wieczorze – mówi Kamila Lendzion, dyrektor Opery Lubelskiej.

– Mocno kibicowałem Operze Lubelskiej premiery musicalu „Jesus Christ Superstar”. Kolejny spektakl to dowód na to, że tej inscenizacji potrzebują mieszkańcy naszego województwa. Gorąco zachęcam do zobaczenia tej kultowej opery na żywo – dodaje marszałek Jarosław Stawiarski.

Jesus Christ Superstar ponownie na deskach Sali Operowej
fot. Grzegorz Winnicki

„Jesus Christ Superstar” to jeden z największych przebojów w historii muzyki ze znakomitym librettem Tima Rice’a i genialną muzyką Andrew Lloyda Webbera. Przedstawia ostatnie siedem dni życia Chrystusa, na podstawie tekstów Ewangelii. W sztuce mieszają się elementy świeckie i biblijne, czasy współczesne z dawnymi. W tej ilustrowanej muzyką rockową opowieści Jezus Chrystus kreowany jest na pierwszego młodzieżowego idola w dziejach świata. Dzieło angielskich twórców nie zestarzało się ani trochę, mimo że od premiery minęło ponad 50 lat.

W roli tytułowej zobaczymy zwycięzcę finału programu „Szansa na Sukces Opole 2021” Tomasza Bulzaka oraz aktorów związanych z Operą Lubelską, tj. Marcina Zagrodnika i Patryka Pawlaka. Z kolei w rolę Marii Magdaleny wcielają się wokalistka i dyrektorka Teatru Muzycznego Adria w Koszalinie Magdalena Łoś-Wojcieszek oraz solistka Opery Lubelskiej Dorota Szostak-Gąska.

>>> CZYTAJ RÓWNIEŻ: Międzynarodowy Dzień Teatru w Lublinie. Przyznano nagrody i wyróżnienia

Reżyserem spektaklu jest Tomasz Man, dramaturg, reżyser teatralny, autor adaptacji teatralnych i słuchowisk radiowych. W obsadzie znajdą się gwiazdy polskich scen musicalowych i operowych oraz soliści, chór, balet i orkiestra Opery Lubelskiej – łącznie 111 artystów.

Spektakl odbędzie się w Poniedziałek Wielkanocny, 1 kwietnia, o godz. 18.00. Bilety dostępne na stronie operalubelska.interticket.pl

Jesus Christ Superstar ponownie na deskach Sali Operowej
fot. Grzegorz Winnicki
Jesus Christ Superstar ponownie na deskach Sali Operowej
fot. Grzegorz Winnicki
fot. Grzegorz Winnicki

 

Jeden komentarz do “„Jesus Christ Superstar” ponownie na deskach Sali Operowej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *