KulturaWydarzenia

Kwiecień wrażliwości w lubelskich Warsztatach Kultury

Pokaz filmu, warsztaty ruchowe, czy rodzinna wyprawa na sowy czeka na wszystkich chętnych w ramach projektu Sztuka Wrażliwości realizowanego przez Warsztaty Kultury w Lublinie.

W kwietniu na wszystkich poszukiwaczy prawdziwych emocji czeka m.in. pokaz filmu „Strasznie głośno, niesamowicie blisko”, który przeniesie widzów w świat głębokich refleksji i wzruszeń. Bohaterem filmu jest Oskar. Chłopiec nie może pogodzić się z nieobecnością ojca, który zginął w zamachu na WTC. Główny bohater postanawia odnaleźć zamek, do którego posiada pozostawiony przez tatę klucz.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Miasto movie, Miasto ekologii

Przejmujący film Stephena Daldry’ego nominowany w dwóch kategoriach do Oscara będzie można obejrzeć we wtorek, 2 kwietnia, w Warsztatach Kultury w Lublinie, przy ul. Grodzkiej 5a o godz. 18:00. Wstęp jest wolny.

Kwiecień wrażliwości w Warsztatach Kultury
„Strasznie głośno, niesamowicie blisko”

Dla rodzin z dziećmi Sztuka Wrażliwości oferuje z kolei warsztaty ruchowe, które nie tylko dostarczą zabawy, ale również umożliwią odkrywanie nowych sposobów wyrażania siebie poprzez ruch. Wydarzenie organizowane jest w ramach cyklu spotkań „W kontakcie”, podczas których w przestrzeni przyjaznej sensorycznie, uczestnicy i uczestniczki będą: „poznawać swoje ciało, czuć je oraz swobodnie się poruszać, nie zapominając o dobrej zabawie i nieskrępowanej radości. Pozostając w kontakcie z ciałem, pogłębią relację rodzinnej bliskości”.

Warsztaty, które odbędą się w niedzielę, 7 kwietnia w godz. 11:00–12:00 przeznaczone są dla rodzin z dziećmi w wieku 3–6 lat. Zapisać można się przez formularz online. Udział jest bezpłatny, ale liczba miejsc jest ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń.

Kwiecień wrażliwości w Warsztatach Kultury
„W kontakcie”

Na rodziny czeka również nocne spotkanie z tajemniczymi mieszkańcami lasu. Podczas nocnej wyprawy na sowy do Starego Gaju uczestnicy dowiedzą się, jakie gatunki sów zamieszkują Polskę, bliższą i dalszą okolicę, które z nich można spotkać w mieście, które na wsi, a które w lesie. Zobaczą ich pióra i wypluwki, poznają ich głosy i zwyczaje, a także spróbują je usłyszeć i zobaczyć w nocnym lesie. Jak informują organizatorzy, warto pamiętać o zabraniu ze sobą latarki i odpowiedniej odzieży.

>>> CZYTAJ RÓWNIEŻ: Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym zaprasza turystów na spacer

Spotkanie z sowami zaplanowano na piątek, 5 kwietnia w godz. 20.00–21.30, przy czym organizatorzy zastrzegają sobie prawo do odwołania lub przeniesienia spaceru na inny termin w związku ze złymi warunkami pogodowymi. Zbiórka uczestników w Starym Gaju, przy stacji PKP Lublin Zachodni. Zapisy przez formularz online. Wstęp podobnie jak w przypadku warsztatów jest bezpłatny, a liczba miejsc ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń.

Projekt „Sztuka Wrażliwości” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Jeden komentarz do “Kwiecień wrażliwości w lubelskich Warsztatach Kultury

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *