FestiwaleKulturaLublinWiadomości

Startuje BoardMania, najdłuższy konwent gier planszowych w Polsce

Miłośnicy gier planszowych z całej Polski mają powód do radości. Powraca BoardMania, czyli najdłuższy krajowy konwent gier planszowych, karcianych, kościanych i bitewnych. Impreza rozpocznie się jutro w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie i potrwa do końca sierpnia. To dwunasta edycja święta planszówek.

BoardMania to dwutygodniowe święto gier, które organizują Centrum Spotkania Kultur oraz Lubelska Fundacja Rozwoju Umysłu. W programie znajdują się panele z udziałem youtuberów, influencerów, recenzentów oraz projektantów gier. Ale to nie wszystko. Dla wszystkich chętnych we foyer Sali Operowej będzie działać wypożyczalnia gier, dzięki której można zagrać w najnowsze tytuły oraz klasyczne gry planszowe.

– Biblioteka zostanie wyposażona w kilkaset tytułów przesłanych do nas przez współpracujące z fundacją FRU wydawnictwa – informują organizatorzy wydarzenia.

Festiwal skierowany jest zarówno do doświadczonych graczy, jak i tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z grami planszowymi. Specjalnie dla nich przygotowano strefę „Board Mania Junior” z grami rodzinnymi oraz dla najmłodszych.

Podczas festiwalu odbędą się liczne panele dyskusyjne, warsztaty, sesje RPG, a także turnieje oraz pokazy gier i prototypów. W weekendy fani gier planszowych będą mieli również okazję do spędzenia czasu przy stole podczas „Analogowego Nocnego Grania” oraz odwiedzenia stoisk sprzedażowych z grami i akcesoriami.

Chcąc wesprzeć społeczność lokalną, organizatorzy wraz z RCKiK w Lublinie przeprowadzą zbiórkę krwi w ramach akcji „Krewni Pyrkonu”. Każdy, kto zdecyduje się wziąć udział w akcji, otrzyma specjalne upominki.

Oprócz tradycyjnych gier planszowych, w ramach festiwalu zostanie przygotowana strefa e-gamingu z konsolami oraz produkcjami od lubelskich twórców gier komputerowych.

Osoby posiadających w swojej kolekcji gry, które zalegają im na półce będą mogły wymienić je na inne w ramach Tar-GRO-wiska, czyli lubelskiej giełdy planszówkowej.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Trwa akcja Sezon Lublin 2023. Do zdobycia są miejskie gadżety

Festiwal BoardMania to doskonała okazja do spędzenia czasu w gronie pasjonatów, poznania nowych ludzi oraz wymiany doświadczeń z zakresu gier planszowych. Więcej informacji oraz aktualny program dostępny jest na oficjalnej stronie wydarzenia oraz na Facebooku.

Jak informują organizatorzy, wszystkie wydarzenia w ramach festiwalu odbywają się bezpłatnie. Na niektóre warsztaty i wydarzenia towarzyszące wymagane będą wcześniejsze zapisy.

fot. materiały organizatora

3 komentarze do “Startuje BoardMania, najdłuższy konwent gier planszowych w Polsce

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *