KulturaTeatrWiadomości

Teatr Sztuka Ciała zaprasza do magicznego świata owadów!

24 sierpnia (czwartek) w Centrum Spotkania Kultur dojdzie do niezapomnianego spotkania z tajemniczymi zapylaczami w ramach projektu „Kultura na Dachu”. Podczas spektaklu pt. Kulturalne Spotkanie z Przyrodą widzowie odkryją fascynujący, sensoryczny świat owadów, który ukażą im ubrani w niezwykłe kostiumy aktorzy Teatru Sztuka Ciała.

Wyjątkowe wydarzenie odbędzie się 24 sierpnia w godzinach 17:00 – 18:00. Spektakl pt. Kulturalne Spotkanie z Przyrodą poprowadzi widzów przez bajkową podróż pełną barwnych postaci. Oglądając kolejne etiudy teatralne, uczestnicy poznają ciekawostki z życia owadów. Dowiedzą się, na przykład, jak ważną rolę w zapylaniu odgrywają komary, które są aktywne nocą, a także co przyciąga do kwiatów różne owady.

Lecz nie tylko spektakl zachwyci. Po jego zakończeniu, widzowie będą mieli okazję ruszyć z lupami, książkami i atlasami botanicznymi na poszukiwania swoich ulubionych kwiatów i zapylaczy na Artystycznej Łące CSK.

Projekt „Kultura na Dachu” promuje zielone inspiracje i bliskość z naturą. Jak podkreślają organizatorzy, celem jest pokazanie możliwości, jakie daje nam kontakt z naturą. A dla tych, którzy są głodni muzycznych wrażeń, na początku września zaplanowano dwa koncerty gwiazd polskiej sceny muzycznej.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, jednak liczba miejsc jest ograniczona. Aby wziąć udział, konieczne jest odbiór wejściówki w kasie Sklepiku Kulturalnego oraz wypełnienie Karty Uczestnictwa.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Startuje BoardMania, najdłuższy konwent gier planszowych w Polsce

Wydarzenie zdobyło wsparcie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, realizowane jest w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: Kultura-Interwencje, edycja 2023.

fot. materiały prasowe

Jeden komentarz do “Teatr Sztuka Ciała zaprasza do magicznego świata owadów!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *