KulturaWiadomości

Na głowie i w głowie, czyli wystawa Darii Kolomiiets

Galeria Mała Centrum Kultury w Lublinie po raz kolejny staje się areną dla młodych twórców intermedialnych. Tym razem zagości tam wystawa Darii Kolomiiets, studentki malarstwa z Instytutu Sztuk Pięknych UMCS. Ekspresywne i zapadające w pamięć obrazy młodej artystki wzbudzają duże zainteresowanie wśród miłośników sztuki.

Daria Kolomiiets, artystka o niezwykłym talencie, tworzy intensywne dzieła, które są zarówno wyrazem emocji, jak i abstrakcyjnymi konceptami. Co ciekawe, jej prace w większości powstają bez wcześniejszych szkiców, bezpośrednio na płótnie. Jej obrazy wyłaniają się z głębi wyobraźni i uczuć, odnosząc się zarówno do rzeczywistości, jak i do snów. Artystka wierzy, że wykreowane przez nią wizje mogą konkurować z realnym światem. Jej prace są zainspirowane również muzyką oraz innymi obrazami, tworząc wyjątkowe połączenia i kompozycje.

Wystawa Darii Kolomiiets wpisuje się w program Art in Youth, organizowany przez Centrum Kultury w Lublinie. Program ten skierowany jest do młodych artystów z różnych krajów, którzy przebywają w Lublinie. Oferuje on warsztaty, spotkania, wystawy i inne wydarzenia artystyczne, które mają na celu otwarcie na nowe doświadczenia transkulturowe oraz rozwinięcie dyskusji na temat tożsamości, trendów społecznych, technologii, kondycji psychicznej i kultury współczesnej.

Wystawa Darii Kolomiiets jest również częścią programu towarzyszącego Europejskiej Stolicy Młodzieży Lublin 2023.

Wstęp na wystawę jest bezpłatny, a galeria jest dostępna dla zwiedzających codziennie w godzinach pracy Centrum Kultury. Osoby zainteresowane oprowadzeniem po wystawie mogą umówić się wcześniej za pośrednictwem maila.

Początek wystawy zaplanowano na 31.05.2023 (środa), na godz. 8:00.

Wystawa Darii Kolomiiets
źródło fot. CK w Lublinie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *