LublinNa sygnaleWiadomości

Gdy częstował dzieci psychotropami, do jego mieszkania zapukali mundurowi

Policjanci aresztowali 26-letniego mężczyznę, który częstował osoby niepełnoletnie psychotropami. Podczas zatrzymania w jego mieszkaniu przebywało troje nieletnich, którym mieszkaniec Lublina udostępniał środki odurzające. Decyzją sądu najbliższe 90 dni mężczyzna spędzi w areszcie.

W ramach prowadzonej operacji, stróże prawa z Komisariatu Policji nr 6 w Lublinie zdecydowali się zapukać do jednego z mieszkań na lubelskich Tatarach. Posiadane przez mundurowych informację wskazywały, że mieszkający tam 26-latek zaopatruje w substancje psychotropowe osoby poniżej 18 roku życia.

Ich przypuszczenia okazały się trafne. Funkcjonariusze zastali pod ustalonym wcześniej adresem trzy osoby małoletnie które przyznały, że korzystały ze środków odurzających dostarczonych im przez zatrzymanego.

– Ponadto ustalono, że małoletni samowolnie oddalili się z placówek opiekuńczo-wychowawczych i przebywali w mieszkaniu 26-latka – informuje młodszy aspirant Małgorzata Skowrońska z lubelskiej Policji.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Z dożywotnim zakazem kierowania na koncie i 4 promilami w organizmie wybrał się autem po… alkohol

Mieszkaniec Lublina usłyszał już zarzuty udzielania i nakłaniania do użycia środków odurzających lub substancji psychotropowych. Decyzją sądu został aresztowany na trzy miesiące.

Za nakłanianie i częstowanie nieletnich psychotropami 26-latkowi grozi teraz do 3 lat pozbawienia wolności.

Jeden komentarz do “Gdy częstował dzieci psychotropami, do jego mieszkania zapukali mundurowi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *