EkoLublinWiadomości

Dzień bez Samochodu. Wyjątkowy prezent dla mieszkańców!

Jutro, 22 września, tradycyjnie obchodzimy Dzień bez Samochodu. Mieszkańcy mogą zamienić swoje cztery kółka na miejską komunikację zupełnie za darmo. Ale jak dokładnie to działa i kto może skorzystać z darmowego przejazdu?

Jutrzejszy piątek, 22 września, to wyjątkowa okazja dla wszystkich Lublinian by przesiąść się do komunikacji miejskiej nie płacąc, zupełnie legalnie, za bilet. Dzień bez Samochodu to inicjatywa będąca elementem Europejskiego Tygodnia Mobilności, który trwa od 16 do 22 września, i stanowi jego grand finale. W ramach tej akcji, Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie podjął kroki, aby podróżowanie po mieście stało się tego dnia bardziej przyjazne dla środowiska.

Mieszkańcy, którzy posiadają ważny dowód rejestracyjny swojego pojazdu, mogą cieszyć się z możliwości korzystania z bezpłatnych przejazdów. I to nie byle jakich, bowiem oferta obejmuje wszystkie linie komunikacji miejskiej, prowadzone przez ZTM. Właściciele samochodów zatem mogą przesiąść się na autobusy i trolejbusy, nie wydając ani grosza.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Komunikacja miejska „po nowemu”. Ruszają konsultacje społeczne

Dlaczego warto z tej opcji skorzystać? Odpowiedź jest prosta. Akcja ma na celu zachęcenie do pozostawienia aut w garażu i wykorzystania komunikacji publicznej. To nie tylko korzystne dla naszego środowiska, ale również świetny sposób na ominięcie korków, które często paraliżują ruch w centrum miasta.

Darmowe przejazdy na Dzień bez Samochodu są jednym z licznych działań podejmowanych przez samorządy w całej Europie, aby promować bardziej zrównoważony i ekologiczny styl życia. Wykorzystajmy więc tę wyjątkową okazję, by zarówno oszczędzić, jak i zrobić coś dobrego dla naszej planety.

fot. wikimedia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *