Na sygnaleOpole LubelskieWiadomościZ regionu

Nocna jazda „na podwójnym” w Poniatowej zakończona w rowie

Nocą na jednej z dróg wyjazdowych z Poniatowej świadek zauważył nietypowe zachowanie kierującego Fordem, który swoją jazdę „slalomem”, zakończył w przyrożnym rowie. Interwencja policji ujawniła, że mężczyzna prowadził auto będąc kompletnie pijanym.

Niewiele rzeczy jest równie niebezpiecznych na drodze jak nietrzeźwy kierowca. Tym razem do groźnej sytuacji doszło na jednej z ulic na obrzeżach Poniatowej w powiecie opolskim.

Jadący za kierowcą Forda świadek zauważył, że coś jest nie tak. Auto nie utrzymywało właściwej trajektorii, a ruch pojazdu przypominał bardziej taniec niż jazdę. Ostatecznie, Ford skończył swoją podróż w przydrożnym rowie.

Świadek niezwłocznie zadzwonił na numer alarmowy. Informacja dotarła do dyżurnego opolskiej komendy, który natychmiast skierował patrol na miejsce zdarzenia.

Po przybyciu na miejsce, funkcjonariusze potwierdzili zgłoszenie i podjęli interwencję. Badanie alkomatem wykazało, że kierujący Fordem 40-letni mieszkaniec gminy Wąwolnica miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Kierowca wkrótce usłyszy zarzuty i będzie musiał się tłumaczyć przed sądem.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Puławska drogówka podsumowuje akcję „Prędkość”. Wśród zatrzymanych pijany z zakazem kierowania i dziećmi na pokładzie

Kierowanie w stanie nietrzeźwości to poważne przestępstwo, za które grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności, a także wysokie grzywny i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

 

– Nietrzeźwi kierujący stanowią realne zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych użytkowników dróg, są często sprawcami tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych. Dlatego reagujmy na takie przypadki. Nawet anonimowa informacja przekazana policjantom przyczynia się do wyeliminowania z dróg pijanych kierowców – apeluje aspirant Katarzyna Bigos z opolskiej Policji.

Jeden komentarz do “Nocna jazda „na podwójnym” w Poniatowej zakończona w rowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *