LublinWiadomości

Koty świętują swój dzień

Jak twierdzi jeden z najbardziej znanych kotów świata, kreskówkowy Garfield, „koty są tajemniczymi stworzeniami. Dawno temu ktoś zgubił do nich instrukcję obsługi”. Psycholodzy są zdania, że podobne cechy – indywidualizm oraz skłonność do niekonwencjonalnego myślenia i działania – przypisać można także ludziom z kotami sympatyzującym.

Wielbiciele kotów i ich czworonogi świętują 17 lutego Światowy Dzień Kota. Lubelskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt  organizuje z tej okazji dzień otwarty, na który zaprasza w piątek 16 lutego od godz. 12.00.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Nowe „mieszkania” dla kotów na lubelskich osiedlach

Program wydarzenia przewiduje m.in. spotkanie z zoopsychologiem, który podzieli się ciekawostkami dotyczącymi kotów, konkurs wiedzy o kotach oraz warsztaty plastyczne z kotami w roli głównej. Odwiedzający będą mieli także możliwość porozmawiać z pracownikami schroniska o mądrej adopcji kotów.

W schronisku przebywa obecnie 96 kotów, z informacjami na temat każdego z nich zapoznać się można na stronie instytucji w sekcji „Adopcje”. Schronisku zależy na tym, by dni otwarte pomogły jak największej grupie trafić do przyjaznych stałych domów.

>>> CZYTAJ RÓWNIEŻ: Wystawa i Targi Zoologiczne ZOOPARK. Jakie atrakcje czekają na odwiedzających w tym roku?

Natomiast w najbliższy weekend 17-18 lutego na terenie Targów Lublin spotkać będzie można koty, które miały w życiu więcej szczęścia. Podczas znanej i lubianej przez lublinian wystawy ZOOPARK odbędzie się Międzynarodowa Wystawa Kotów Rasowych. Jej kocimi uczestnikami będą maluchy i osobniki dorosłe różnych ras, w tym koty brytyjskie, Main Coony, sfinksy czy koty syjamskie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *