LublinWiadomościZdrowie

Lubelscy lekarze wśród najbardziej wpływowych w kraju

Trzech lekarzy specjalistów, pracowników Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, znalazło się na „Liście Stu 2023” najbardziej wpływowych osób w polskiej medycynie. Ranking po raz 21. ogłosił „Puls Medycyny”.

Ranking „Lista Stu” organizowany jest przez „Puls Medycyny” od 2002 roku. W bieżącej edycji zestawienia kandydaci byli oceniani według takich kryteriów jak: osiągnięcia i dokonania w danym roku, reputacja zawodowa i wpływy w środowisku medycznym, czy siła publicznego oddziaływania.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Profesor z lubelskiego szpitala członkinią Światowego Towarzystwa Mięśni

W gronie stu najbardziej wpływowych osób w polskiej medycynie znalazło się aż trzech pracowników Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.

Spośród lubelskich lekarzy najwyżej, bo na 27. miejscu, uplasował się prof. Konrad Rejdak, specjalista neurologii i kierownik Katedry i Kliniki Neurologii SPSK nr 4 Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Prof. Konrad Rejdak jest m.in. członkiem Rady Uczelni UM w Lublinie, prezesem Polskiego Towarzystwa Neurologicznego (2021-2024), członkiem Panelu Naukowego Europejskiej Akademii Neurologii, zastępcą sekretarza generalnego International Danube Symposium for Neurological Sciences, konsultantem wojewódzkim w dziedzinie neurologii dla województwa lubelskiego, a także członkiem krajowych i międzynarodowych towarzystw naukowych (m.in.: European Academy of Neurology, American Academy of Neurology, International League Against Epilepsy).

Na miejscu 33. zadebiutował natomiast prof. Krzysztof Giannopoulos (czyt. Janopulos), specjalista chorób wewnętrznych i hematologii. Prof Giannopoulos jest prorektorem ds. Szkoły Doktorskiej i Badań Klinicznych Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, kierownikiem Zakładu Hematoonkologii Doświadczalnej UM w Lublinie i lekarzem kierującym Oddziałem Wieloprofilowym Zachowawczym Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego nr 4 w Lublinie. Pełni funkcję prezesa Polskiego Towarzystwa Hematologów i Transfuzjologów.

Z kolei miejsce 53. w rankingu „Pulsu Medycyny” dla osoby najbardziej wpływowej w polskiej medycynie przypadło dla prof. Roberta Rejdaka, specjalisty okulistyki, chirurgii okulistycznej, traumatologii narządu wzroku oraz okulistyki dziecięcej. W Uniwersytecie Medycznym w Lublinie prof. Robert Rejdak pełni funkcję prorektora ds. umiędzynarodowienia i cyfryzacji. Jest kierownikiem Katedry i Kliniki Okulistyki Ogólnej i Dziecięcej UM w Lublinie, dyrektorem medycznym oddziału Europejskiej Szkoły Zaawansowanych Studiów w Dziedzinie Okulistyki (European School for Advanced Studies in Ophthalmology, ESASO) działającej przy Uniwersytecie Medycznym w Lublinie. Jest również prezesem Stowarzyszenia Chirurgów Okulistów Polskich.

>>> CZYTAJ RÓWNIEŻ: Robot ortopedyczny wesprze chirurgów szpitala przy al. Kraśnickiej

Za najbardziej wpływową osobę w polskiej medycynie jury „Pulsu Medycyny” uznało prof. Macieja Banacha specjalistę w dziedzinie kardiologii, hipertensjologii i lipidologii, kierownika Zakładu Kardiologii Prewencyjnej i Lipidologii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, przewodniczącego Polskiego Towarzystwa Lipidologicznego.

Natomiast osobą mającą największy pozytywny wpływ na system ochrony zdrowia w Polsce już po raz trzeci ogłoszono wiceministra zdrowia Macieja Miłkowskiego odpowiedzialnego m.in. za Departament Polityki Lekowej i Farmacji.

fot. pixabay – zdjęcie ilustracyjne

Jeden komentarz do “Lubelscy lekarze wśród najbardziej wpływowych w kraju

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *