LublinWiadomościZdrowie

Profesor z lubelskiego szpitala członkinią Światowego Towarzystwa Mięśni

 

Profesor Magdalena Chrościńska-Krawczyk, kierowniczka Kliniki Neurologii Dziecięcej Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, została członkiem Komitetu Naukowego World Muscle Society (WMS) – Światowego Towarzystwa Mięśni.

Działalność Światowego Towarzystwa Mięśni, którego członkinią została właśnie prof. Magdalena Chrościńska-Krawczyk, jest otwarta dla wszystkich profesjonalistów zajmujących się dziedziną nerwowo-mięśniową. Jest to towarzystwo multidyscyplinarne, reprezentujące różne specjalności podejmujące badania nad zaburzeniami nerwowo-mięśniowymi i leczeniem pacjentów z tymi zaburzeniami. Misja WMS brzmi: Globalna społeczność Towarzystwa, zaangażowana w rozwój nauki o zaburzeniach nerwowo-mięśniowych i opiece nad osobami z nimi żyjącymi.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Prawie 8 mln zł unijnego dofinansowania dla Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie

Pani prof. Magdalena Chrościńska-Krawczyk jest w tym gronie, jedyną osobą z Polski. Działając w Komitecie Naukowym będzie się zajmowała trudnymi przypadkami klinicznymi.

Prof. Magdalena Chrościńska-Krawczyk jest specjalistą pediatrii i neurologii dziecięcej. Zawodowo jest związana z Kliniką Neurologii Dziecięcej Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie, której od października ubiegłego roku jest kierownikiem. Prof. Magdalena Chrościńska-Krawczyk jest także przewodniczącą lubelskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Neurologów Dziecięcych oraz polskim koordynatorem Europejskiej Akademii Niepełnosprawności Dziecięcej (EACD).

Lubelska naukowczyni jako pierwsza w Polsce zastosowała terapię genową w leczeniu rdzeniowego zaniku mięśni u dzieci.

2 komentarze do “Profesor z lubelskiego szpitala członkinią Światowego Towarzystwa Mięśni

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *