LublinWiadomości

Lubelskie schronisko dla zwierząt zaprasza na niedzielny spacer z podopiecznymi

Schronisko dla Zwierząt w Lublinie, wspierane przez wolontariuszy, organizuje wyjątkowe spotkanie. Już w najbliższą niedzielę, 27 sierpnia, wszyscy zainteresowani adopcją oraz po prostu miłośnicy zwierząt mogą przyjść do Parku Ludowego, by spędzić czas w towarzystwie podopiecznych placówki.

W najbliższą niedzielę mieszkańcy Lublina będą mieli możliwość bliższego poznania podopiecznych Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt. W godzinach 13.00 – 15.00, alejki Parku Ludowego będą pełne szczekania, miauczenia i szeptów ciekawskich ptaszków.

Wolontariusze, ubrani w koszulki i czapki z logo wolontariatu przybliżą sylwetki poszczególnych zwierzaków, prezentując ich historie i temperament. Dodatkowo, fachowcy oraz opiekunowie opowiedzą o procesie adopcyjnym oraz poradzą, jak dbać o czworonogi.

Katarzyna Antoń, Zastępczyni Dyrektora Wydziału Zieleni i Gospodarki Komunalnej UM Lublin, podkreśla, że spacer jest idealnym momentem dla tych, którzy myślą o powiększeniu rodziny o nowego członka.

– Serdecznie zapraszamy mieszkańców i mieszkanki Lublina zainteresowanych adopcją psa na wspólny spacer ze zwierzakami z lubelskiego schroniska. To doskonała okazja do poznania podopiecznych placówki oraz porozmawiania z ich opiekunami – zachęca Katarzyna Antoń.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Lublin kontynuuje akcję „Sprzątaj po swoim psie”

Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie obecnie troszczy się o 380 mieszkańców, w tym 168 psów, 120 kotów i 96 zwierząt egzotycznych.

Wspólny spacer to świetna okazja, by wesprzeć lokalną inicjatywę i być może przygarnąć kogoś potrzebującego domu.

fot. Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie

Jeden komentarz do “Lubelskie schronisko dla zwierząt zaprasza na niedzielny spacer z podopiecznymi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *