LublinWiadomości

Lublin kontynuuje akcję „Sprzątaj po swoim psie”

W Lublinie trwa akcja „Sprzątaj po swoim psie”. Urząd Miasta przypomina mieszkańcom o obowiązku sprzątania po swoich czworonogach.

Miasto Lublin realizuje kolejne działania w ramach akcji „Sprzątaj po swoim psie”. Jak informuje Dyrektor Wydziału Zieleni i Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Lublin, Blanka Rdest-Dudak, istotą akcji jest zachęcenie mieszkańców do dbałości o czystość i estetykę przestrzeni miejskiej.

W ramach tegorocznej edycji akcji do zarządców i administratorów nieruchomości wysłano 1050 tabliczek informacyjnych. Tabliczki mają być umieszczane na terenach zielonych lubelskich osiedli. Ponadto Urząd Miasta przygotował dodatkowe 150 tabliczek dla tych mieszkańców, którzy chcą umieścić je w swoim otoczeniu. Zgłoszenia w tej sprawie przyjmowane są pod adresem e-mail: [email protected].

Miasto przeprowadziło również akcję billboardową na terenie Lublina, umieszczając w czerwcu plakaty na 11 nośnikach. Z kolei w sierpniu planowane jest umieszczenie banerów na ogrodzeniach 10 wybiegów dla psów.

Rady Dzielnic, które zgłosiły chęć udziału w akcji „Sprzątaj po swoim psie”, również otrzymają materiały informacyjne. – Dzielnice Hajdów-Zadębie, Konstantynów, Kośminek, Tatary, Czechów Południowy, Czechów Północny, Śródmieście, Za Cukrownią oraz Czuby Południowe otrzymają łącznie 50 banerów – informuje Anna Czerwonka z lubelskiego Ratusza.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Rusza akcja bezpłatnej sterylizacji i czipowania zwierząt w Lublinie

Zarządcy nieruchomości uczestniczący w akcji dostaną również naklejki na pojemniki na odpady z informacją dotyczącą usuwania psich nieczystości, które można wyrzucać również do zwykłych koszy na śmieci.

Środki na realizację akcji „Sprzątaj po swoim psie” pochodzą z projektu budżetu obywatelskiego „Zwierzęta bez granic – Lublin dla zwierząt”.

akcja "Sprzątaj po swoim psie"
fot. materiały prasowe

2 komentarze do “Lublin kontynuuje akcję „Sprzątaj po swoim psie”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *