Lublin zachęca do sprzątania po swoich pupilach
Wraca akcja „Sprzątaj po swoim psie”. Wkrótce w Lublinie pojawią się kolejne banery i tabliczki informacyjne przypominające o obowiązku sprzątania po swoich pupilach.
W ramach tegorocznej edycji akcji na terenie lubelskich dzielnic pojawi się 75 banerów przypominających o obowiązku sprzątania po swoim psie. W najbliższych tygodniach trafią one do dzielnic, które wcześniej zgłosiły chęć udziału w inicjatywie tj.: Sławinek, Ponikwoda, Konstantynów, Stare Miasto, Czechów Północny, Czechów Południowy, Węglin Północny, Węglin Południowy, Szerokie, Kośminek, Głusk, Wrotków oraz Dziesiąta.
>>> CZYTAJ TAKŻE: Skrzydlaci mieszkańcy Lublina dostaną nowe schronienia
Miasto planuje także rozdysponować 150 tabliczek informacyjnych z podobnym komunikatem.
– Po tabliczki mogą zgłaszać się mieszkanki i mieszkańcy Lublina, którzy widzą potrzebę umieszczenia podobnej informacji we wspólnej przestrzeni w swoim najbliższym otoczeniu. Zapotrzebowanie na tabliczki należy przesłać na adres e-mail: komunalna@lublin.eu. O przyznaniu materiałów zdecyduje kolejność zgłoszeń – wyjaśnia Anna Czerwonka z biura prasowego lubelskiego Ratusza.
Działania edukacyjne w ramach akcji „Sprzątaj po swoim psie” realizowane są ze środków pochodzących z projektu Budżetu Obywatelskiego „Szanuję zwierzęta – ratuję zwierzęta! Edukacja, kastracje, czyste i bezpieczne miasto”. Tegoroczne działania objęły także akcję billboardową, którą przeprowadzono w przestrzeni Lublina na przełomie stycznia i lutego.
>>> CZYTAJ RÓWNIEŻ: Na lubelskich kasztanowcach pojawiły się tajemnicze pojemniki
– Jako mieszkanki i mieszkańcy Lublina mamy realny wpływ na to, jak wygląda miasto, a niewłaściwe nawyki i przyzwyczajenia negatywnie wpływają na nasze najbliższe otoczenie. Dlatego kolejny już rok kontynuujemy akcję edukacyjną „Sprzątaj po swoim psie”. Jej celem jest zachęcenie wszystkich właścicieli czworonogów do dbania o czystość wspólnej przestrzeni – podkreśla Blanka Rdest, Dyrektor Wydziału Zieleni i Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Lublin.
fot. pixabay – zdjęcie ilustracyjne
Pingback: Lubelskie place zabaw pod lupą – czyli: co żyje na huśtawkach?
Pingback: W Lublinie rusza kolejny etap bezpłatnej sterylizacji zwierząt