LublinWiadomości

Miasto z kolejnym dofinansowaniem od PFRON-u

Miasto pozyskało kolejne środki z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON) na wsparcie działających w Lublinie placówek rehabilitacyjnych. Dodatkowe dofinansowanie pozwoli na zakup środków transportu przystosowanych dla osób z niepełnosprawnością oraz przeprowadzenie remontów w wybranych warsztatach terapii zajęciowej.

Pomoc finansowa w wysokości ponad 450 tys. zł trafi do trzech lubelskich podmiotów.

>>> CZYTAJ TAKŻE: PFRON dofinansuje warsztaty terapii zajęciowej w Lublinie

Warsztat Terapii Zajęciowej prowadzony przez Stowarzyszenie „Źródło” Osób Niepełnosprawnych Umysłowo, ich Rodzin i Przyjaciół przy ul. Radzyńskiej 3 doczeka się wymiany wykładziny PCV, a także elementów wyposażenia ułatwiających rehabilitację uczestników: pieca do wypalania ceramiki i wyrobów z gliny oraz zmywarko-wyparzarki.

Z kolei w Warsztacie Terapii Zajęciowej prowadzonym przez Fundację Teatroterapia Lubelska przy ul. Jastrzębiej 3, przeprowadzona zostanie adaptacja pomieszczeń na potrzeby pracowni dźwiękowej i filmu, pracowni form użytecznych, gabinetu psychologicznego i wyciszeń oraz „małej kuchni” w pracowni gospodarstwa domowego.

Ponadto pozyskane środki pozwolą na zakup środków transportu przystosowanych do przewozu osób z niepełnosprawnością dla Stowarzyszenia „Źródło” Osób Niepełnosprawnych Umysłowo, ich Rodzin i Przyjaciół oraz dla Domu Księży Emerytów Archidiecezji Lubelskiej w Lublinie.

>>> CZYTAJ RÓWNIEŻ: Lubelski oddział PCK rozda żywność potrzebującym

Wsparcie przyznano w ramach realizowanego przez PFRON „Programu wyrównywania różnic między regionami III”. W latach 2019-2024 pozyskana przez Miasto w tym zakresie pomoc finansowa wyniesie łącznie blisko 2,25 mln zł.

fot.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *