LublinNa sygnaleWiadomości

Molestował 15-latkę na Placu Litewskim. Jest już w rękach Policji

Lubelska Policja zatrzymała 31-letniego obywatela Ukrainy w związku z molestowaniem seksualnym małoletniej poniżej 15 roku życia. Do zdarzenia doszło pod koniec września na Placu Litewskim w Lublinie.

Pod koniec września na Placu Litewskim w Lublinie doszło do zatrważającego incydentu. Dziewczynka poniżej 15 roku życia, czekająca na ławce na koleżankę, została zaczepiona przez 31-letniego obywatela Ukrainy.

– Najpierw zaczepiał ją słownie, kiedy chciała odejść to mężczyzna dopuścił się wobec niej innej czynności seksualnej poprzez dotykanie miejsc intymnych – mówi podkomisarz Kamil Karbowniczek z lubelskiej Policji

Przerażonej dziewczynce udało się uciec. Tego samego dnia wieczorem o sprawie została powiadomiona Policja.

Śledztwo prowadzone przez funkcjonariuszy z Komisariatu nr 1 Policji w Lublinie wraz z kryminalnymi z KMP w Lublinie doprowadziło do zidentyfikowania, a następnie zatrzymania podejrzanego o czyn o charakterze pedofilskim mężczyzny. Okazał się nim 31-letni obywatel Ukrainy.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Udostępniali treści pedofilskie na stworzonej przez siebie stronie. Czterech mężczyzn z zarzutami (zdjęcia)

W środę, 11 października, mężczyzna stanął przed obliczem prokuratora. Usłyszał zarzuty związane z doprowadzeniem do innej czynności seksualnej osoby małoletniej poniżej 15 roku życia.

Sąd przychylił się do wniosku prokuratora i policjantów, i zastosował wobec 31-latka areszt tymczasowy na okres trzech miesięcy. Zgodnie z polskim kodeksem karnym, mężczyźnie grozi nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

fot. Policja | Zatrzymany 31-letni obywatel Ukrainy, który molestował seksualnie 15-latkę na Placu Litewskim

Jeden komentarz do “Molestował 15-latkę na Placu Litewskim. Jest już w rękach Policji

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *