LublinWiadomości

Mural zamiast tortu

Wydział Elektrotechniki i Informatyki obchodzi jubileusz 60-lecia. Z tej okazji na ścianie siedziby wydziału powstał wyjątkowy mural.

– Chcieliśmy utrwalić jubileusz sześćdziesięciolecia w sposób wyjątkowy, tak żeby zachował się on w naszej pamięci dłużej niż jeden dzień. Stąd koncepcja muralu, który kojarzyłby się z edukacją wyższą, odzwierciedlał specyfikę wydziału, czyli branże elektryczną i informatyczną oraz, żeby uwzględniał tych, którzy są najważniejsi, a więc studentów – mówi prof. Paweł Węgierek, dziekan Wydziału Elektrotechniki i Informatyki Politechniki Lubelskiej.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Mural o mocy 300 drzew w lubelskiej dzielnicy Tatary

Mural o wymiarach 8 na 20 metrów przedstawia drogę, jaką pokonuje student od przyjęcia na uczelnię po zdobycie tytułu. Nawiązuje też do branży elektrotechnicznej i informatycznej. Spostrzegawczy odnajdą też logo wydziału. Autorem projektu jest Dawid Ryski.

– Głównym motywem muralu było pokazanie procesu studiów, dlatego każda z ilustracji do tego nawiązuje – opowiada Dawid Ryski.

Efekt jego pracy na bieżąco komentowali absolwenci Politechniki Lubelskiej, którzy licznie stawili się na jubileusz.

Mural lepszy od tortu
fot. PL

– Z każdym rokiem wspominam studia z coraz większym sentymentem. Nie należały one do łatwych, ale wracam do nich pamięcią z prawdziwą przyjemnością – wspomina Marek Krzysztoń, który ukończył Wydział Elektryczny w 1994 roku. – Dlatego nie było trzeba mnie zachęcać do udziału w zjeździe. Chciałem spotkać się z kolegami.

Marek Krzysztoń przyznaje, że z wyboru studiów jest zadowolony i dlatego pracuje w zawodzie. – Jestem w tej chwili starszym specjalistą w biurze badawczym ds. jakości – mówi.

>>> CZYTAJ RÓWNIEŻ: Światowy ekspert od AI, doktorem honoris causa Politechniki Lubelskiej

Na spotkaniu pojawił się też m.in. Tadeusz Karczmarczyk, wiceprezes lubelskiego oddziału Stowarzyszenia Elektryków Polskich i absolwent Politechniki Lubelskiej roku 1974.

– Politechnika zaważyła na całym moim życiu. To okres, który bardzo dobrze wspominam. Cieszę się mogąc patrzeć, jak zmieniła się przez te lata. Teraz jest to zupełnie inna, w pełni nowoczesna uczelnia – przyznaje Karczmarczyk.

Jeden komentarz do “Mural zamiast tortu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *