LublinWiadomości

Na pięć godzin zamkną Ogród Saski. Powód? Jutrzejszy Marsz Równości w Lublinie

Jutro ulicami Lublina przejdzie Marsz Równości. Na wniosek Policji zamknięte będą wejścia do Ogrodu Saskiego. Które bramy zostaną zamknięte i kiedy?

W związku z zaplanowanym na jutro marszem, wprowadzone zostaną ograniczenia w dostępie do jednego z najbardziej ulubionych miejsc wypoczynku mieszkańców Lublina – Ogrodu Saskiego. Na wniosek Komendy Miejskiej Policji, park będzie częściowo niedostępny w sobotę, 2 września, od godz. 11:00 do godz. 16:00.

Zamknięte zostaną bramy prowadzące do parku od strony Al. Racławickich oraz Al. Długosza. Jeśli planowaliście spędzić sobotnie popołudnie w tym zielonym zakątku, nie martwcie się. Wejście od strony ulicy Leszczyńskiego pozostanie otwarte dla spacerowiczów i osób pragnących cieszyć się naturalnym otoczeniem.

Komenda Miejska Policji w Lublinie zwróciła się o wprowadzenie tych zmian w trosce o bezpieczeństwo uczestników zgromadzenia, jak i mieszkańców.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Pielgrzymki, marsze i uroczystości. W weekend możemy spodziewać się sporych utrudnień w ruchu

Marsz Równości, który w tym roku odbywa się pod hasłem „Europejska Stolica Równości” rozpocznie się o godz. 13:00, a zakończy około godz. 16:00. Uczestnicy będą poruszać się głównymi ulicami miasta, począwszy od Al. Racławickich, poprzez ul. Lipową – ul. Narutowicza – ul. Głęboką – ul. Sowińskiego – ul. Poniatowskiego – ul. Popiełuszki. Przemarsz zakończy się na placu pod Galerią Labirynt. Według organizatorów w wydarzeniu weźmie udział około 1000 osób.

Kierowcy powinni spodziewać się czasowych utrudnień w ruchu i zastojów.

fot. pixabay – zdjęcie ilustracyjne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *