LublinNa sygnaleWiadomości

Napad na klienta lubelskiego kantoru. Ostatni ze sprawców zatrzymany

Do napadu doszło w ubiegłym roku na lubelskich Czubach. Napastnicy wybili szybę w samochodzie pokrzywdzonego, a następnie przemocą zabrali torbę z pieniędzmi. Ich łupem padło blisko 160 tys. złotych. Trzech sprawców – obywateli Gruzji – zostało zatrzymanych, czwarty ukrywał się. Aż do teraz.

Do napadu doszło w sierpniu ubiegłego roku w dzielnicy Czuby w Lublinie. Jak wynika z ustaleń śledczych, sprawcy dokładnie przygotowali się do popełnienia przestępstwa.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Zatrzymano sprawcę napadu na kantor w Tarnogrodzie

– Prowadzili obserwację i śledzili wytypowanego mężczyznę. Następnie na jednym z parkingów w dzielnicy Czuby zrealizowali swój plan. Po tym jak pokrzywdzony zatrzymał się podbiegli do auta i wybili szyby. Następnie przemocą odebrali torbę z zawartością pieniędzy w różnych walutach, dokumenty oraz telefon. Łączne straty oszacowano na blisko 160 tys. złotych – przekazał nadkomisarz Kamil Gołębiowski, oficer prasowy KMP w Lublinie.

Już po kilku dniach lubelskim policjantom udało się ustalić personalia trzech sprawców napadu. Obywatele Gruzji w wieku 42 i 43 lat zostali zatrzymani w jednym z hoteli w Warszawie.

Mężczyźni usłyszeli zarzuty rozboju i zostali tymczasowo aresztowani.

Jednocześnie policjanci cały czas prowadzili poszukiwania czwartego przestępcy biorącego udział w napadzie.

– Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów z Wydziału Wywiadowczo Patrolowego KSP pod koniec ubiegłego tygodnia – poinformował nadkomisarz Kamil Gołębiowski.

>>> CZYTAJ RÓWNIEŻ: Z nożem w ręku napadał na sklepy. Łupy ukrył w skarpecie

40-latek usłyszał już zarzuty w Prokuraturze Rejonowej Lublin-Południe. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

Wszystkim sprawcom grozi do 12 lat więzienia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *