EdukacjaLublinWiadomości

Międzynarodowy Dzień Ziemi na Uniwersytecie Przyrodniczym

22 kwietnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Ziemi. Ta coroczna inicjatywa ma na celu promowanie postaw ekologicznych w społeczeństwie, realizowane tak w postaci spotkań i prelekcji na tematy związane z ochroną środowiska, jak i poprzez różnego rodzaju akcje społeczne. W Lublinie na uroczyste obchody tego święta zaprasza m.in. Wydział Biologii Środowiskowej Uniwersytetu Przyrodniczego.

Władze i społeczność wydziału, we współpracy z Państwowym Gospodarstwem Wodnym Wody Polskie – Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Lublinie, zorganizowały seminarium, podczas którego wysłuchać będzie można serii wykładów dotyczących różnych aspektów funkcjonowania świata przyrody. Mowa będzie m.in. o ochronie cennych gatunków flory regionu Lubelszczyzny, o znaczeniu zbiorników wodnych dla różnorodności biologicznej, a także o energii geotermalnej.

Wydarzenie rozpoczyna się o godz. 11:00, dostępne jest również w formie transmisji online. Szczegółowe informacje na jego temat znaleźć można na stronie UP w Lublinie.

fot. fb

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *