LublinNa sygnaleWiadomości

Oszukiwali seniorów metodą „na policjanta”. Zostali tymczasowo aresztowani (wideo)

Lubelscy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o oszustwa metodą „na policjanta”. Łupem przestępców padło łącznie ponad 120 tys. złotych. Wśród ofiar oszustów znalazła się m.in. 74-latka, która straciła ok. 65 tysięcy złotych, po tym jak przekazała kurierowi swoją kartę bankomatową. Z kolei 85-latek wyrzucił z okna 25 tys. złotych, co zostało uchwycone przez kamerę monitoringu.

Do przestępstw doszło w ostatnim czasie na terenie Lublina. Ofiarą oszustów padła m.in. 74-letnia mieszkanka Lublina, która stracił blisko 65 tys. złotych. Kobieta przekazała kurierowi swoją kartę do bankomatu.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Przyszła pod balkon odebrać pieniądze od seniorki. Mundurowi już na nią czekali

Niedługo potem 85-letni mężczyzna wyrzucił z okna 25 tys. złotych – moment przekazania pieniędzy oszustom został zarejestrowany przez kamerę monitoringu. Jak się później okazało, gotówkę odebrała ta sama osoba, co w poprzednim przypadku.

– Kilka dni temu mężczyzna został ustalony przez operacyjnych z mienia KMP w Lublinie, a następnie zatrzymany na terenie Gdańska. Okazało się, że to 22-latek – przekazał nadkomisarz Kamil Gołębiowski, oficer prasowy KMP w Lublinie.

Do kolejnych przestępstw tą samą metodą doszło także w ubiegłym tygodniu.

– W środę dyżurny lubelskiej komendy otrzymał kilka sygnałów o wzmożonej aktywności oszustów. To zainicjowało kolejne czynności. Funkcjonariusze po kilku godzinach namierzyli przestępców i zaplanowali dynamiczne zatrzymanie samochodu, którym się poruszali. Brali w nim udział policjanci z „mienia” wywiadowcy oraz mundurowi z drogówki – relacjonuje oficer prasowy KMP w Lublinie.

Skoordynowane działania policji pozwoliły zatrzymać dwóch mężczyzn w wieku 23 i 33 lat. Sprawcy mieli przy sobie pieniądze pochodzace z przestępstw. Jak się okazało, tego dnia dokonali dwóch oszustw. Ich łupem padło ok. 33 tysięcy złotych.

>>> CZYTAJ RÓWNIEŻ: Oszukana metodą „na wypadek”. Przekazała oszustom sztabki złota warte 180 tys. zł

Wszyscy zatrzymani usłyszeli już zarzuty. Na wniosek śledczych w piątek, 8 marca, sąd zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące. Grozi in do 8 lat więzienia.

– Sprawy są rozwojowe. Policjanci analizują teraz inne sprawy z terenu Polski – informuje nadkomisarz Kamil Gołębiowski

Oszukiwali seniorów metodą na policjanta. Zostali tymczasowo aresztowani
fot. Policja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *