LubartówNa sygnaleWiadomościZ regionu

Nalot na posesję w gminie Lubartów. Policja przejęła ponad 28 kg marihuany

Nalot na jedną z posesji w gminie Lubartów zakończył się sukcesem mundurowych zajmujących się zwalczaniem przestępczości narkotykowej. Policjanci znaleźli ponad 28 kg marihuany oraz zatrzymali 33-letniego właściciela suszarni.

W miniony poniedziałek lubartowscy kryminalni przeprowadzili nalot na jedną z posesji w gminie Lubartów. Podejrzenia, że na terenie nieruchomości mogą znajdować się znaczne ilości narkotyków, potwierdziły się tuż po wejściu mundurowych do jednego z pomieszczeń.

– Konopie indyjskie suszyły się w specjalnie przygotowanej komórce na wentylowanych wiatrakiem półkach. Znajdowały się one w różnej fazie suszenia – mówi sierżant sztabowy Jagoda Stanicka z Policji w Lubartowie.

To nie jedyne „skarby” znalezione na posesji. Marihuana ukryta była również w stojących na podłodze pudłach oraz słoikach.

nalot w gminie Lubartów
fot. Policja | Nalot na posesję w Lubartowie. Policjanci zabezpieczyli ponad 28 kg marihuany

– Łącznie policjanci zabezpieczyli ponad 28 kilogramów marihuany oraz sprzęt służący do wytwarzania narkotyków – dodaje rzeczniczka lubartowskiej Policji.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Zaskakujące odkrycie na ogródkach działkowych w Chełmie. Policja zabezpieczyła 26 kg marihuany

Oprócz znalezienia znacznych ilości narkotyków, na miejscu zatrzymano również 33-letniego mieszkańca posesji. Mężczyzna, który był wyraźnie zaskoczony widokiem funkcjonariuszy, został zabrany na komendę. Wczoraj usłyszał zarzuty wytworzenia, uprawy i posiadania znacznych ilości środków odurzających.

Zgodnie z nowelizacją Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, za takie przewinienia może mu grozić kara nawet do 20 lat pozbawienia wolności.

Jeden komentarz do “Nalot na posesję w gminie Lubartów. Policja przejęła ponad 28 kg marihuany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *