ChełmNa sygnaleWiadomościZ regionu

Zaskakujące odkrycie na ogródkach działkowych w Chełmie. Policja zabezpieczyła 26 kg marihuany

Jedna z altanek znajdująca się na ogródkach działkowych w Chełmie okazała się prawdziwym magazynem narkotyków. Chełmscy policjanci wspierani przez kryminalnych zabezpieczyli w niej ponad 26 kilogramów marihuany.

Cała operacja rozpoczęła się w środę, kiedy policjanci z wydziału ds. przestępczości gospodarczej, wspierani przez  „kryminalnych” z chełmskiej komendy, pojechali na teren ogródków działkowych w Chełmie. Zebrane informacje wskazywały, że może to być miejsce magazynowania znacznych ilości narkotyków. Te przypuszczenia szybko okazały się zaskakująco dokładne.

Po wejściu do jednej z altanek, funkcjonariusze zauważyli specjalnie przygotowane pomieszczenie, w którym na półkach, przy sztucznym oświetleniu, suszyły się konopie indyjskie. Marihuana była w różnych fazach suszenia. Wypełniała również w pudła rozrzucone na podłodze.

marihuana znaleziona na ogródkach działkowych w Chełmie
fot. Policja

– Łącznie policjanci zabezpieczyli ponad 26 kilogramów marihuany, a także sprzęt służący do wytwarzania narkotyków – mówi komisarz Ewa Czyż z Policji w Chełmie

Na miejscu mundurowi zastali również trzech mężczyzn w wieku od 26 do 29 lat, którzy byli całkowicie zaskoczeni wizytą Policji. Wszyscy zostali zatrzymani.

– W trakcie przeszukania miejsc zamieszkania zatrzymanych ujawniliśmy i zabezpieczyliśmy pieniądze w kwocie blisko 30 tysięcy złotych – informuje rzeczniczka chełmskiej Policji.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Narkotyki wartości 100 tysięcy złotych ukryte w wiadrze, zegarze i… pudełku po butach

Dziś mężczyźni zostaną doprowadzeni do prokuratury gdzie usłyszą zarzuty.

W świetle nowelizacji Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, za posiadanie i wytwarzanie znacznych ilości środków odurzających grozi im kara nawet do 20 lat pozbawienia wolności.

marihuana
fot. Policja

2 komentarze do “Zaskakujące odkrycie na ogródkach działkowych w Chełmie. Policja zabezpieczyła 26 kg marihuany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *