LublinNa sygnaleWiadomości

Policjanci zatrzymali 16-latka, który niszczył banery wyborcze w Lublinie

Policjanci Wydział do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu z lubelskiej komendy zatrzymali 16-latka, który świadomie niszczył materiały jednego z komitetów wyborczych.

Do incydentów związanych z niszczeniem materiałów wyborczych doszło 19 września w różnych częściach Lublina. Nieletni sprawca dokonywał swoistego aktu wandalizmu – zrywał i ciął banery wyborcze. Uszkadzał także podtrzymujące je stelaże. W sumie, dokonał zniszczenia ośmiu bilbordów. Nie umknęło to uwadze kamer monitoringu, które zarejestrowały część tych zdarzeń.

Sprawą zajęli się funkcjonariusze z „mienia”, którzy podjęli czynności operacyjne. Analiza zgromadzonych danych i kolejnych informacji doprowadziła ich prosto do jednego z mieszkańców Lublina. Jak się okazało, za całym zamieszaniem stał 16-latek. Młody chłopak został zatrzymany i przesłuchany przez policję.

>>> CZYTAJ TAKŻE: 48-latek, który niszczył banery jednej z partii politycznych, zatrzymany przez Policję

– Podczas czynności przyznał się do dokonania wszystkich zniszczeń – mówi nadkomisarz Kamil Gołębiowski z lubelskiej Policji.

W tym przypadku nie można mówić o niewinnej młodzieńczej psocie. Ostateczne rozwiązanie sprawy pozostaje w gestii sądu rodzinnego i nieletnich, który zdecyduje, jakie konsekwencje poniesie 16-latek.

fot. Policja | Zapis z monitoringu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *