EdukacjaLublinWiadomości

Politolog z Waszyngtonu odwiedzi Lublin

Spotkanie z Markiem J. Rozellem, wybitnym politologiem z George Mason University (USA) zainauguruje tegoroczną edycję miejskiego programu Visiting Professors in Lublin. Jego otwarty wykład popularnonaukowy, jak mówią organizatorzy, ma być okazją do analizy wyborów prezydenckich w Stanach Zjednoczonych. Spotkanie prowadzone będzie w języku angielskim. Wstęp jest wolny.

Prof. Mark J. Rozell jest założycielem i Dziekanem Schar School of Policy and Government, funkcjonującego w ramach George Mason University (USA). Profesor specjalizuje się w obszarze politologii i administracji publicznej, w szczególności w zakresie badań nad systemem politycznym i polityk publicznych na poziomie federalnym USA, w tym w dziedzinie procesów wyborczych, prezydentury i funkcjonowania federalnej władzy wykonawczej, polityki zagranicznej i polityki bezpieczeństwa narodowego.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Politechnika Lubelska chce zostać uczelnią badawczą. „Mamy na to duże szanse”

Przyjazd prof. Marka J. Rozell’a do Lublina to odpowiedź na zaproszenie Instytutu Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie oraz Miasta Lublin w ramach programu Visiting Professors in Lublin.

– Zapraszamy do Lublina znane osobistości świata nauki i biznesu. Dzięki umiędzynarodowieniu środowiska, w tym badań naukowych oraz promocji nauki, wzmacniamy pozycję naszego miasta na mapie ważnych ośrodków akademickich. Profesor Mark J. Rozell jest wybitnym specjalistą w zakresie studiów nad systemem politycznym USA oraz znanym komentatorem i publicystą. Najbliższe spotkanie to niecodzienna szansa na zapoznanie się z aktualnym stanem polityki amerykańskiej – podkreśla Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

Spotkanie odbędzie się we wtorek, 12 marca, o godz. 11:30 na Wydziale Politologii i Dziennikarstwa UMCS przy ul. Głębokiej 45 (Aula A.1.09). Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *