LublinWiadomości

Wyremontują ulicę Wapienną. Prace już ruszyły

Rozpoczyna się długo oczekiwany przez mieszkańców remont ul. Wapiennej. Roboty drogowe obejmą odcinek o długości 1 km.

W pierwszej kolejności wykonawca, który przystępuje już do prac w terenie, wyrówna istniejącą nawierzchnię, poprzez jej frezowanie. Na tak przygotowane podłoże, kolejno położone zostaną warstwy z: kruszywa i betonu asfaltowego. Nową nawierzchnię otrzyma liczący ok. 1 km odcinek od posesji nr 15 do 87.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Budowa przedłużenia ulicy Węglarza wkracza w nową fazę. Zmieni się organizacja ruchu

Zakres prac obejmuje także wymianę istniejących krawężników na betonowe oraz wykonanie poboczy o szerokości 0,5 m z kruszywa.

Drogowcy wyregulują też naziemne elementy infrastruktury uzbrojenia podziemnego, włazy studni kanalizacji deszczowej i sanitarnej, zawory wodociągowe, gazowe oraz studnie teletechniczne. Ponadto, prace obejmą regulację wysokościową wlotów ulic bocznych oraz zjazdów.

Nowa jezdnia ul. Wapiennej będzie mieć szerokość 3 m, z lokalnymi poszerzeniami do 7 m.

Prace remontowe realizuje Komunalne Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Spółka z o.o, a ich koszt to ponad 675 tys. zł. Zakończenie robót planowane jest w lipcu.

Dodatkowo, poprawiana jest nawierzchnia pięciu sięgaczy odchodzących od ul. Wapiennej w kierunku Bystrzycy, o co szczególnie zabiegali mieszkańcy. Na czterech uliczkach wysypano już warstwę kruszywa, a na ostatnim, piątym sięgaczu, tam gdzie są obecnie płyty betonowe, zostanie położona masa bitumiczna.

>>> CZYTAJ RÓWNIEŻ: Mija rok od rozpoczęcia budowy przedłużenia ul. Lubelskiego Lipca’80. Jak wyglądają postępy? (zdjęcia)

– W tym zakresie prace będą skoordynowane z remontem ul. Wapiennej – informuje Justyna Góźdź z biura prasowego lubelskiego Ratusza.

Pieniądze na remont sięgaczy pochodzą ze środków projektu „Plan dla dzielnic”.

fot. Google Street View

6 komentarzy do “Wyremontują ulicę Wapienną. Prace już ruszyły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *