LublinWiadomości

Coraz bliżej przebudowy ul. Turystycznej. Miasto wyłoniło wykonawcę projektu

Miasto rozstrzygnęło przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej przebudowy ul. Turystycznej. Jest to warunek sine qua non rozpoczęcia jednej z najbardziej oczekiwanych przez mieszkańców inwestycji w mieście. Najkorzystniejszą ofertę o wartości blisko 4 mln zł złożyła firma Voessing Polska Sp. z o.o.

W przetargu na opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej na rozbudowę liczącego ok. 3 km fragmentu ul. Turystycznej oraz ok. 750 m odcinka ul. Mełgiewskiej stanęło łącznie pięciu oferentów. Za najbardziej atrakcyjną uznano ofertę firmy Voessing Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Bydgoszczy, która wykona projekt za blisko 4 mln zł.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Przebudowa ulicy Samsonowicza. Miasto zaprasza mieszkańców do rozmowy

Ulica Turystyczna zostanie zmodernizowana na odcinku od granicy miasta do ul. Mełgiewskiej, a ul. Mełgiewska na odcinku od ul. Turystycznej do ul. Frezerów. Inwestycja obejmuje również przebudowę dwóch skrzyżowań (ul. Turystycznej – Mełgiewskiej – Grafa i Mełgiewskiej – Andersa) oraz trzech mostów – dwóch w ciągu ul. Mełgiewskiej (rejon skrzyżowania z ul. Andersa) i jednego na ul. Turystycznej.

Przebudowana zostanie także trakcja trolejbusowa, kanalizacja deszczowa, kanał technologiczny, oświetlenie i sygnalizacja świetlna. Ponadto, zmodernizowane zostaną chodniki i drogi rowerowe, obok których powstaną też nowe.

Projekt ma uwzględnić także nową infrastrukturę dla komunikacji miejskiej, w tym m.in. nowe zatoki autobusowe, pętlę dla autobusów i trolejbusów, czy budynek socjalno-sanitarny dla kierowców.

Lubelski Ratusz zakłada, że cała inwestycja zostanie zrealizowana przy wsparciu źródeł zewnętrznych.

– Planujemy aplikować o środki, składając wniosek na projekt unijny w perspektywie finansowej Unii Europejskiej 2021-2027. W pierwszej kolejności musimy mieć jednak gotową dokumentację projektową, która określi dokładny zakres inwestycji oraz koszt jej realizacji – tłumaczy prezydent Lublina, Krzysztof Żuk.

>>> CZYTAJ RÓWNIEŻ: Wyremontują ulicę Wapienną. Prace już ruszyły

Biuro projektowe będzie miało 20 miesięcy na przygotowanie dokumentacji od dnia zawarcia umowy, które nastąpi po 15 lipca br.

fot. Miasto Lublin

2 komentarze do “Coraz bliżej przebudowy ul. Turystycznej. Miasto wyłoniło wykonawcę projektu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *